Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Hayvanlarla büyüyen çocuklar çok daha fazla merhamet sahibi oluyor”
GÜNCEL
19.11.2020 15:03:44
541
A
“Hayvanlarla büyüyen çocuklar çok daha fazla merhamet sahibi oluyor”
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi Halk Eğitimi Merkezi, kurum bahçesinde buldukları üşümüş ve aç olan yavru köpeği sahiplendi. Köpek bakıma alınarak tüm aşıları yaptırıldı. Minik köpek kurumun maskotu oldu.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Bir program dolayısıyla kuruma giden İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta, kurum bahçesinde gördüğü köpek kulübesine doğru yöneldiğinde kurum Müdürü Cemile Kahyaoğlu, kendilerine kurum bahçesinde bakıma muhtaç ve aç, üşümüş minik köpek yavrusunu bulduklarını ve bakımını yaptırarak kurumun maskotu haline geldiğini belirtmesi üzerine Kaymakam Yakuta kendilerini kutlayarak çok güzel bir hareket yatıklarını belirterek tebrik etti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu, sabah kuruma geldiğinde kurum önünde üşümüş ve aç olan minik köpek yavrusunu gördü. Müdür yardımcıları Mustafa Dal ve İbrahim Demirci’nin önerileri doğrultusunda köpeğin karnı doyuruldu. Minik köpek gösteriden ilgiden fazlasıyla memnun olduktan sonra kurum bahçesinden ayrılmadı. Müdür yardımcılarının önerisiyle köpeğin tüm aşıları yaptırılarak kurum bahçesinde köpek kulübesi yaptırılarak tasması takıldı. Köpek kursiyerlerin çocuklarının da ilgi otağı oldu.  

“Hayvanlarla büyüyen çocuklar gerçekten çok fazla merhamet sahibi oluyor”

Kurum Müdürü Kahyaoğlu, sevimli köpeğimizden vaz geçemedik ve bir sokak hayvanını sokaktan kurtarmak amacıyla sahiplendik. Kurum olarak tüm aşılarını yaptırdık ve rahat edebileceği geçici kulübe yaptırdık. Köpek kursiyerlerin çocuklarının da ilgi otağı oldu. Bizlerde mutlu olduk minik maskotumuzu da memnun dedi.

Köpekleri sahiplenmenin çocuklar üzerinde olumlu etkisi olduğunu ifade eden Kaymakam Yakuta, insanın doğasında hayvan sevgisi vardır. Bu bir kuş, balık ya da sokak köpeği olabilir. Biz bu sahiplenmeyle hem çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor hem de diğer canlılarla dünyayı ortak kullanmayı öğreniyoruz. Hayvanlarla büyüyen çocuklar gerçekten çok fazla merhamet sahibi oluyor. Bir sokak hayvanları için de sağlıklı bir şekilde, hijyenik bir ortamda barınmalarını sağlamayı düşünmeniz ve bir hayvanı sokaktan kurtarmış olmanızdan dolayı sizleri kutluyorum dedi.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar