Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. VEFAT EDENLER
Hocaların Hocası Rıza Şener, Son Yolculuğuna Uğurlandı
VEFAT EDENLER
14.06.2021 15:35:36
531
A
Hocaların Hocası Rıza Şener, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Vakfıkebir Lisesi2nin efsane eğitim kadrosunda müdür yardımcısı olan Rıza Şener sevenlerinin gözyaşlarıyla defnedildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İlçenin eğitim çınarlarından ve yüzlerce öğrenci yetiştiren Rıza Şener, özellikle yetmişli yıllarda Vakfıkebir Lisesi’nin efsane eğitim kadrosunda hem öğretmenlik hem de idarecilik yaparak döneme damgasını vurmuştu. Birkaç yıl önce eşi Ergül hanım’ın vefatıyla sarsılan Rıza Hoca, yaşlılığa bağlı olarak çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle iki yıldan beri yatağa bağlı olarak hayatını idame ediyordu. Birkaç aydan beri ise yoğun bakımda yatan Şener Hoca, dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
          Rıza Hoca, bu gün saat 11.00 de Merkez Eski Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Cumhuriyet Mahallesi’ndeki belediye mezarlığında eşi Merhume Ergül Hanım’ın yanına defnedildi.
            Rıza Şener, 1933 Vakfıkebir doğdu. Vakfıkebir Merkez İlkokulu'nda görevli iken 1966 yılında Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünü bitirdi.1967 yılında Vakfıkebir Lisesi 'ne branş öğretmeni olarak atandı. Türkçe, Fransızca ve Tarih derslerine girdi. Uzun yıllar çalıştığı Vakfıkebir Lisesinde Müdür Yardımcılığı da yaptıktan sonra kendi isteğiyle emekli oldu. Beş çocuk babasıydı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar