Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
İki İsimi De Kampa Yetiştireceğiz !
SPOR
25.06.2022 11:30:54
7
A
İki İsimi De Kampa Yetiştireceğiz !
Trabzonspor’un 51. Olağan genel kurulu bu gün yapılıyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Genel kurulda konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, Ağaoğlu 2 yeni transferin kampa yetişeceğini belirtti.

Ağaoğlu "Camiamız transfer beklentisi içerisinde. Daha önce belirlenen daha önce görüşülen isimlerle geçtiğimiz hafta imza attık. Hocamızın belirlediği iki isimle de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu iki isimi de kampa yetiştireceğiz. 9 Temmuz tarihinde iki futbıolcumuz da kampa dahil edilecek. Kamp sonrası hocamızın isteği olursa kadromuza katarız." ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu Konuşmasında şu ifadeleri kullandı: Trabzonspor kulübü başarıyı yakalayacaksa sürdürülebilir bir başarı için tüm camia olarak yanyana olarak olacağını defalarca ifade etti.

Trabzonspor’un şampiyon olabilmesi için sadece bakan ve futbolcular ile olmayacağını. Camianın bir araya gelerek mümkün olduğunu her platformda çok açık olarak ifade etti.

Ekonomik, sportif ve idare olarak sıkıntılı bir kulüp gördük. Hayal satmanın doğru olmadığını söyledik. Başarı için camiamızın bize 3-4 sene sabır ve destek vermesini talep ederek göreve geldi. Çok şükür 2021-2022 yılının şampiyonu olarak bunun verdiği gururla karşınızdayım.

Birlikte hareket ettik, bütün sıkıntıları birlikte göğüsledik ve başarıya ulaştık. Bunu sürdürebilmek için buna daha fazla ihtiyacımız var. Her anlamda daha fazla sıkıntılı bir sürece gireceğiz. Önümüzde bir play-off maçı var. Geçtiğimiz anda gruplarda mücadele edeceğiz. Bu ekonomik anlamda bizim için çok anlam ifade ediyor. Gruplara kaldığımızda elde edeceğimiz gelir bir yıllık futbolcu maaşına denk geliyor.

Ekonomimiz dünyasında olası bir ekonomik durgunlıuk gündemde. Kulüp ekonomisinin daha dikkatli yönetmeliyiz. O yüzden Şampiyonlar liginde mücadele edeceğiz. Bunu yaparken ekonomik disiplinden vazgeçmeyeceğimizi de sizlere ifade etmek isterim.

3-4 aydır Trabzonspr’u hedefe alan söylemler sizlerin malumu. Bunlardan en dikkat çeken Trabzon merkezli futbol dünyası oluşturulmaya çalışılıyor sözü sin de dikkatinizden kaçmamıştır. Futbolu yönetenlerin futbol tarihini bilmek zorundadır.

Trabzon’da spor, Trabzonspor ile kaim değildir. Tarihe baktığımızda, 1. Dünya savaşının öncesine gittiğimizde. Trabzon’da İdman Yurdu futbol kulübünün kurulduğunu ve 1916 ‘da faaliyet gösterdiğini. Rus işgali nedeniyle devam edemediğini. Daha sonra kurulan futbol takımlarının Anadolu’ya öncelik yaptığını, Kurulan takımların ilk defa fikstür dahilinde maçlar yaptığını gerçeğini eğer gözardı edersek hata yaparız.

Türkiye idman cemiyeti ittifakının bir ayağı da Trabzon’dur. Avrupa futbol cemiyetine üye olunmuştur. Trabzon futbolu Cumhuriyet kurulduğundan beri 3 ayağından beri, Türk futbolunun tam merkezinde olan bir olgudur. Bunu farklı bir şekilde yorumlamanın bir izahı yoktur.

Futbolu yönetenler olarak çok büyük sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğu gerçekleştirirken Türk futboluna hizmet eden kulüpleri göz ardı edersek hata yaparız.

Camiamız transfer beklentisi içerisinde. Daha önce belirlenen daha önce görüşülen isimlerle geçtiğimiz hafta imza attık. Hocamızın belirlediği iki isimle de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu iki isimi de kampa yetiştireceğiz. 9 Temmuz tarihinde iki futbolcumuz da kampa dahil edilecek. Kamp sonrası hocamızın isteği olursa kadromuza katarız.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar