Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
İl Üçüncüsü Edanur’a Ödül
EĞİTİM
18.03.2021 14:15:29
298
A
İl Üçüncüsü Edanur’a Ödül
"On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklâl" temalı ortaokullar arası resim yarışmasında il üçüncüsü olan Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Edanur Erdem Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce ödüllendirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İstiklâl Marşı'nın kabulünün 100. yılı dolayısıyla Trabzon'da düzenlenen "On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklâl" temalı ortaokullar arası resim yarışmasında, Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Edanur Erdem il üçüncüsü oldu.
        Diyanet İşleri Başkanlığının, "İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı" dolayısıyla, İstiklâl Marşı ile Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un genç nesiller tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak, gençlerle iletişim kurmak ve Başkanlık gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde düzenlediği “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklâl” temalı ödüllü resim yarışması yapıldı. Yarışmaya katılan Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Edanur Erdem, 3 Mart 2021 tarihinde Vakfıkebir İlçe Müftülüğü bünyesinde kurulan komisyonda ilçe birincisi olmuştu. Edanur Erdem, 12 Mart 2021 tarihinde Trabzon'da il müftülüğünün himayelerinde düzenlenen il birinciliği yarışmasında ise üçüncü oldu.
       Vakfıkebir ilçe esnaflarından Ahmet Erdem'in kızı olan Edanur Erdem'in ilçede birinci, ilde ise üçüncü olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi olan Edanur Erdem'i makamında kabul ederek kendisini ödüllendirdi. Müftü Şahan; "İlçemiz ve ilimiz için onur ve gurur verici bir başarıdır. Kendisiyle gurur duyduk. Öğrencimizi tebrik ediyorum, yetişmesinde emeği olan ailesine ve hocalarına çok teşekkür ediyorum. Kızımızın bundan sonraki eğitim öğretim hayatında başarılarının artarak devam etmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar