Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
İlçe Müftüleri Vakfıkebir'de Toplandı
GÜNCEL
23.09.2021 23:24:49
65
A
İlçe Müftüleri Vakfıkebir'de Toplandı
Trabzon İlçe müftüleri Eylül ayı toplantısı Vakfıkebir İlçe Müftülüğü'nün ev sahipliğinde yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İl müftülüğü ile ilçe müftülükleri arasındaki koordineyi güçlendirmek, yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, hizmette verimliliği artırmak ve yapılan hizmetleri yerinde görmek maksadıyla; Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın başkanlığında, Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur'an Kursu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Müftü Yardımcıları Muhammet Suiçmez, Hadi Keskin ve ilçe müftüleri katıldı.

        Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, il ve ilçelerde yürütülen din hizmetleri kapsamında; Camiler ve Din Görevlileri Haftası ve Mevlîd-i Nebî Haftası ile ilgili konuların yanı sıra, hafızlık ve ihtiyaç odaklı Kur'an Kursları Uygulama Esasları ve Yaz Kur’an Kurslarının değerlendirilmesi yapıldı. Müftülükler bünyesinde oluşturulan Diyanet Gençlik koordinatörlüklerinin gençlere yönelik çalışma ve faaliyetleri ile diğer idari konuların da görüşüldüğü toplantıda; cami ve Kur’an kursu hizmetlerinin kalitesini artırmak ve cami dışı din hizmetlerinin yaygınlaştırılması için yapılacak çalışmalar ile din hizmetlerinde gerçekleştirilecek faaliyetleri ihtiva eden konular görüşüldü.

      Vakfıkebir İlçesinde gerçekleştirilen 2021 yılı Eylül ayı mutat ilçe müftüleri toplantısı, dilek ve temennilerle sona erdi.

      Toplantıya ev sahipliği yapan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, İl Müftüsü Osman Aydın başkanlığında yapılan ilçe müftüleri toplantısının gayet yararlı ve faydalı geçtiğini belirtti. Müftü Küçük, toplantıya katılan İl Müftüsü Osman Aydın başta olmak üzere il müftü yardımcıları ve ilçe müftülerini Vakfıkebir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar