Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
İlçemizi Temiz Tutalım Derelerimizi Kirletmeyelim !
BÖLGE
22.12.2020 18:52:29
183
A
İlçemizi Temiz Tutalım Derelerimizi Kirletmeyelim !
Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, ilçenin en çok takdir edilen ve tamamlanan “Ağasar vadi Projesi” sonrası dere üzerine çöp atılmaması konusunda vatandaş ve Ağasar Vadi kenarındaki esnafları uyardı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Temiz kent, temiz çevre için vatandaşlarla el ele veren Şalpazarı Belediyesi, temizlik çalışmalarını güç birliği içinde sürdürüyor. Rutin temizlik faaliyetlerine ek olarak çevreyi korumaya dönük bilgilendirmeler de yapılıyor. Başkan Kurukız; ekipleriyle yürütülen çalışmalarda son olarak ilçenin merkezinden akan Ağasar Deresi ve üzerine yapılan Vadi Projesinin temiz tutulması için vatandaşlara ve esnaflara  çağrı yapıldı. Dere yatağına evsel ve inşaat atıklarının atılmasını önlemek adına yürütülen uygulamada Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin desteğiyle Ağasar Deresi Vadi Projesi üzerinde yer alan meskenlerde yaşayan vatandaşlara uyarı bildirisi dağıtıldı.

Şalpazarı ilçesi tarafından  en çok  takdir edilen ve  tamamlanan Ağasar vadi Projesi Belirli periyotlarla temizliği yapılan Ağasar Vadi Projesinin  kirletilmemesi konusunda da uyarılar yapılırken,  Vatandaşlara dere yatağına gelişi güzel çöp atmamaları çağrısında bulunan yetkililer, İlçe sakinlerine ‘Dere yatağına çöp atmak yasaktır’ yazılı bildiri dağıttı.

Ağasar Vadi Projesi kenarında yaşayan apartman sakinleri ve esnafların tek tek kapılarının çalınarak ‘Dere Yatağına Çöp Atmak Yasaktır’ yazılı uyarı bildirisi dağıtan Şalpazarı Belediye Başkanı Kurukız; Çöplerin gün aşırı toplandığını kaydederken temiz ilçe, temiz çevre için özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. Yazılı uyarıya uyulmaması ve dere yatağına çöp atıldığının tespit edilmesine durumunda 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun ‘Çevreyi Kirletme’ başlığı altında yer alan 41. Maddesi gereğince çöp atanlara yasal işlem yapılarak İdari Para cezası uygulanacağı ifade edildi.

Kaynsak. ŞalpazarıSES

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar