Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
İlk Defa !
BÖLGE
14.09.2022 20:42:48
19
A
İlk Defa !
Trabzon Beşikdüzü ilçesi Otogarında mescit olarak 2002 yılından itibaren hizmet veren bina camiye dönüştürülerek ilk Cuma nazmı kılındı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Yapıldığı 2002 yılından beri Belediyeye ait olan mescit İlçe Müftülüğüne devri yapılmış ve İmam Hatip olarak camiye atanan 33 yıllık din görevlisi Mehmet Yaşar’ın girişimleriyle cami tamamlanarak İlçe Belediye Başkanı Ramis uzun’unda katılımıyla ilk Cuma namazı eda edildi.

Beşikdüzü Otogarında 2002 yılından itibaren mescit olarak hizmet verilen ve İlçe müftüsü ve Belediye Başkanı tarafından vatandaşların talebi üzerine hayırsever vatandaşların da katkısıyla camiye dönüştürüldü. Cuma çıkışı vatandaşlarla sohbet eden İlçe Belediye Başkanı Uzun’un Camii düzenlemesine destek sözü vermesi cemaat tarafından memnunlukla karşılanarak Başkan Uzun’a teşekkür ettiler.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Uzun, namaz çıkışında cemaat ile çay içerek bir süre sohbet etti. Akabinde de Cami görevlisi İmam Hatip Mehmet Yaşar’a cami civarındaki yapılması gereken çalışmalar hakkında Başkan Uzun ve cemaati biliglendirdi ve cemaatten katkı sözü aldı.

Konuyla ilgili düşüncelerini aldığımız Beşikdüzü İlçe Müftüsü İhsan Öz, “Otogarda bulunan ve Belediyeye ait mescit, sahipsiz bir durumdaydı. Sahipsizlikten dolayı da kendini bilmezler tarafından zaman zaman başka amaçlı kullanıldığı bilgisi ulaştı bize. Burayı belediyeden devralarak camiye dönüştürdük. Otogar Camisi adını verdiğimiz caminin önce tadilatını yaptık, ardından kadrosuna Denizli Mahallesi İmamı Mehmet Yaşar atadık. Bu sahipsiz ibadethaneye böylece sahip çıktık. Bu hafta da içerisinde ilk Cuma Namazı kılındı” şeklinde konuştu.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar