Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
İlk Defa Kutlanıyor!
GÜNCEL
02.06.2021 21:04:41
168
A
İlk Defa Kutlanıyor!
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Haziran ayının ilk haftasını "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak belirlemesinin ardından bu yıl ilk defa kutlanıyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu, hafta ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bakanlığımızca, hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim- öğretim faaliyetleri aracılığıyla; bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır” dedi.

            Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 72 alanda, 3645 dalda talepler doğrultusunda kursları planladıklarını belirten Kahyaoğlu ayrıca;   yılda ortalama 252 kursla 4911 kursiyere hizmet verdiklerinin altını çizerek, “7’ den 70’e, merkezden mahallelere ve tüm okullarımızda öğrenen, gelişen, keşfeden, çalışan ve üreten bireyler yetiştirmek hayalimizdir. Aynı zamanda yaşamları boyunca her hangi bir sebepten okuma -yazma öğrenememiş; ancak okuma arzusunu yüreklerinde hiç yitirmeyen bireylerimize okuma- yazma kurslarıyla okur-yazar olmalarını sağlıyoruz. Örgün eğitimin dışına çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın eğitimini tamamlayarak Açık Öğretim Ortaokul-Açık Lise diploması almalarına yardımcı oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

            Bu kapsamda Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılacak olan etkinliklere de değinen Kahyaoğlu, “Bu hafta boyunca, 1-7 Haziran tarihleri arasında ilçemizde Şadırvan yanı, köprü girişleri, Tonya Yolu üzerinde kurulacak stantlarda broşür dağıtımı yapılması, billboardlarda tanıtım videolarının oynatılması, tüm örgün eğitim kurumlarında Halk Eğitimi merkezinin tanıtımının yapılması, sanal sergi açılması, ‘Rüzgârlı Kadın’ adlı tiyatro oyununun sanal ortamda izleyicilerle buluşturulması ve canlı müzik etkinliğinin yapılmasını planladık.

         Beşikten mezara kadar İlim Kültürü ve Medeniyetine sahip tüm vatandaşları,  bu günü yarına eşit olan ziyandadır hadisinden yola çıkarak herkesi Eğitim Öğretim konusunda Halk Eğitimi Merkezinden yararlanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar