Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
İŞ-KUR tarafından istihdam garantili kurs
GÜNCEL
28.01.2021 18:47:14
177
A
İŞ-KUR tarafından istihdam garantili kurs
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi İş-Kur İlçe Hizmet Merkezi tarafından Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği protokolü kapsamında kurs düzenlendi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İŞKUR Vakfıkebir Hizmet Merkezi ile Uzun Dayanıklı Tüketim Malları Tic. Ltd. Şti. arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) imzalanmıştı. Bu işbirliği protokolü kapsamında Vakfıkebir Gençlik Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen 15 kişilik kurs, 20 Ocak- 18 Haziran 2021 tarihleri arasında %50 istihdam garantili ve 920 saat (123 fiili gün) teorik ve pratik eğitimi kapsıyor.

Düzenlenen Kurs Eğitimini Eğitmen Selim Çolak verirken, İŞKUR Vakfıkebir Hizmet Merkezi Şube Müdürü Zeynep Özkan, Şef Fatih Çabuk, Kurs Yetkilisi Ahmet Bahadır da eğitime katıldılar.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında iş gücü piyasasının talep edinilen niteliklerde iş gücünün yetiştirilmesi için kamu-özel (şahıs ve tüzel kişilikler) sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitim ve kursları düzenleyerek istihdama katkıda bulunan bir eğitim programıdır.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar