Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
İstanbul’un Baraj Gölleri Temizleniyor
GURBETTEN
09.01.2021 22:01:45
540
A
İstanbul’un Baraj Gölleri Temizleniyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ Kent Temizlik Müdürü hemşehrimiz Ahmet İskenderoğlu başkanlığında, kuraklık yüzünden suları çekilen baraj göllerinin kıyılarındaki atıkları temizlemek için harekete geçti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 İlk olarak Terkos, Sazlıdere ve Ömerli barajlarında başlatılan kapsamlı çalışma, 15 gün içinde diğer tüm barajları da kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden yararlanarak barajlarda kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı. İSTAÇ Kent temizlik ekipleri temizlik müdürü Ahmet iskenderoğlu başkanlığında  aylardır süren kuraklık yüzünden suları çekilen kent genelindeki baraj göllerinin kıyı şeritlerinin temizlenmesi için harekete geçti.

İSTAÇ Kent Temizlik Müdürü Ahmet iskenderoğlu yaptığı açıklamada; Baraj temizlik çalışmalarının yaşama geçirildiği ilk nokta, Avrupa Yakası’ndaki Terkos oldu. İSTAÇ ekipleri, 15 araç ve 100 personel ile buradaki baraj gölünün kıyısındaki atıkları temizlemeyi sürdürüyoruz. Yine Sazlıdere ve Ömerli barajlarında da temizlik ekipleri, çalışamaya başladı. İstanbul genelindeki tüm barajların, 15 gün içinde tüm barajları da kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacak.

İstanbul’un su gereksinimi toplam 10 barajdan sağlandığını ifade eden İskenderoğlu; ancak, bulardan sadece Terkos, Sazlıdere, Ömerli, Büyükçekmece, Elmalı, Darlık ve Alibey barajları, il sınırları içinde kalıyor. Istırancalar, Kazandere ve  Papuçdere barajları ise İstanbul sınırlarının dışında. İBB’nin yürüttüğü temizlik çalışması ise sadece il sınırları içindeki 7 barajı kapsıyor dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar