Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Jandarmadan İlk Yardım Eğitimi
GÜNCEL
24.11.2021 21:24:14
81
A
Jandarmadan İlk Yardım Eğitimi
Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı personeline yönelik “İlk Yardım Eğitimi” verildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İlçe Jandarma Komutanlığı, herhangi bir kazada ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumda “hayati önem taşıyan uygulama” olan “ilk yardım bilincini” personele aşılıyor.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezinde İlk Yardım Eğitmeni Febiha Kahyaoğlu’nun verdiği ilk yardım eğitimlerinde, kursiyerlere profesyonel sağlık ekipleri gelene kadar uygulanması gereken temel ilk yardım kuralları anlatarak bilinçli, duyarlı ve nitelikli personeller yetiştiriyor.

İlk Yardım Eğitiminde; genel ilk yardım bilgileri, yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık donma ve sıcak çarpmasında, kırık çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilk yardım ile hasta/yaralı taşıma teknikleri teorik ve uygulamalı olarak anlatılıyor.

Pandemi kuralları nedeniyle gruplar halinde verilen eğitimler 18 saatlik teorik ve uygulamalı derslerle tamamlanıyor.

Kurum Müdürü Cemile Kahyaoğlu yatığı açıklamada; yapılan eğitimde, teorik bilgiler maketler üzerinde yapılan pratik eğitimlerle pekiştirildi. Eğitim sonrası yapılan teorik ve pratik değerlendirme neticesinde başarılı olan kursiyerler ilkyardımcı belgesine sahip olacaktır.  Eğitimler, talep edilmesi halinde tüm kamu kurum ve kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına, özel kurumlara da verilmeye devam edecek dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar