Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Jandarmaya kuruluşunun 183. Yıldönümünde anlamlı ziyaret”
GÜNCEL
20.06.2022 10:28:53
52
A
 “Jandarmaya kuruluşunun 183. Yıldönümünde anlamlı ziyaret”
Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Vakfıkebir Muhtarlar Derneğinden İlçe Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir ve beraberindeki muhtarlar, jandarma teşkilatının 183. yıl dönümü nedeniyle İlçe Jandarma Komutanı J.Üsteğmen Mert Oğuztarhan ve jandarma personellerini ziyaret ederek teşkilatın 183. yıl dönümünü kutladılar.

Ziyarette Başkan Çilingir ve beraberindeki muhtarlar J. Üsteğmen Oğuztarhan ve jandarma personelleri ile bir süre hasbihal ederek akabinde fikir alışverişlerinde bulundular.

“Muhtarlık karşılığı çok olmayan, ama duası bol olan bir iş”

Ziyarette İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mert Oğuztarhan, Muhtarın vatandaşa uzanan, dokunan, temas eden en kısa mesafedir. Mahallelerde yapmış olduğumuz incelemelerde muhtarlarımızın kapı kapı, kimin nerede, hangi halde olduğunu bilmesi, vatandaşlarımızla hemhal olmaları devletimiz adına memnuniyet verici. Bunu yapabilmek de bir gönül işi. Muhtarlık karşılığı çok olmayan; ama duası bol olan bir iş tüm muhtarlarımıza göstermiş oldukları çaba ve vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmelerinden dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile teşkilatımızın 183. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bizleri ziyaret ederek gösterdikleri bu nazik davranıştan dolayı dernek başkanımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum dedi.”

“Jandarma,  güven vermektedir”

Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir ise yaptığı açıklamada, Jandarma Teşkilatı'nın milletimizin huzur ve güveni için gece gündüz demeden çalıştığını söyledi. Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk sahasında huzur ve güven ortamının tesisinde büyük gayret gösterdiğine vurgu yapan Dernek Başkanı Çilingir, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle " Jandarma her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu” olan Jandarma teşkilatımız; kurulduğu günden bugüne kadar milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, varlığı ile milletimize güven vermektedir. Gücünü yasalardan ve halktan alan Jandarma teşkilatımız, vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş ve sonsuz güvenine mazhar olmuştur. Bu düşüncelerle, Jandarma teşkilatının 183. kuruluş yıldönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Başta Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanlığımızın personelleri olmak üzere tüm Jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarına görevlerinde üstün başarılar diliyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum” dedi.

Ziyarette Dernek Başkanı İzzet Çilingir, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mert Oğuztarhan’a günün anısına hediye verdi. Ziyaret günün anlam ve önemine binaen çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar