Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. Yazarlar
  3. Cemal ÖNER
  4. Kabus Dolu Günlere Dönüş Mü!!
Kabus Dolu Günlere Dönüş Mü!!
Cemal ÖNER
03.04.2017 11:35:20
2807
A
Kötü oynayıp kazanmak çok önemli.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Kötü oynayıp kazanmak çok önemli.

Özellikle gol yemeden bunu başarmak daha da önemli.

Trabzonspor, Rize deplasmanında kötünün de ötesinde bir futbol oynadı, dahası futbol oynamadı.

Kabus geri mi dönüyor izlenimi yaşattı. Ligin ilk yarısındaki Trabzonpor’u görür gibi olduk. Ancak tek fark, kötü oynadığı o maçlarda, kalesinde 3-4 gol görüyordu. Bu kez gol yemediği gibi sahadan galip ayrıldı..

Bu kadar kötü oynamalarına neden neydi.

Bunu Ersun hocaya sormak lazım. Mutlaka bir değil birden fazla nedeni olmalı. Eğer Onur gününde olmasaydı, ligin ilk yarısındaki fark yiyen Trabzonspor’u Rizespor karşısında da görmek mümkündü. Bu kadar kötü oynamasına karşın son dakikalarda yüklenen Rizespor kalesinde pozisyon da buldu. O kötü futbola karşın 3-4 farklı galip de bitirebilirdi. Ama başta Olcay ile oyuna sonradan giren Rodellega, Yusuf bu fırsatları kullanamadılar.

Takımda 3 önemli eksik vardı. Orta sahada Yusuf Yazıcı, sağbek Perreira ve stoper Uğur. Hiç kimse bu üç oyuncunun yokluğu nedeniyle takımın bu kadar kötü oynadığını söyleyemez.

Nasıl olsa kazanır havasıyla çıkmışlar sahaya. Ama kazın ayağı öyle değildi. Onur elbette takımın bir parçası ama 10 kişinin yapacağı işi tek başına yaptı.

Belli ki Trabzonspor mu maça kafa olarak hiç hazır çıkmadı., Motivasyon sıfır, konsantrasyon sıfır. Böyle olunca teknik ve taktik anlayış da sıfır.

Bana göre tek nedeni Beşiktaş maçıydı.

Evet Rize maçını oynamadan Beşiktaş maçını düşünmeleridir bu kötü oyunun nedeni.

Bir de 9 maçtır kaybetmiyor olmalarının biraz olsun stresi ve bunu daha ileriye taşıma güdüsü..

Sonuç; Trabzonspor ligin ikinci yarısında ilk kez oynamadan, hatta çok kötü oynadığı bir maçı kazandı. Ama Beşiktaş maçı böyle olmayacak..

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar