Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele!
GÜNCEL
25.11.2020 14:39:39
195
A
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele!
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı Kaymakam Mesut YAKUTA başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Toplantının açılış konuşmasında konuşan Kaymakam Mesut Yakuta, tün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddet; Kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamda yerlerini alama haklarında çeşitli biçimlerde yoksun kalmalarına, sakat kalmalarına ve hatta yaşamlarını yitirmelerine neden olmakladır.  Kadına yönelik şiddetle mücadele toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ile yapılmalıdır.

Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral ise ilçemizde kadına yönelik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri merkezimiz tarafından yürütülmekte,

ALO 183 Sosyal Destek Hattı

Salgın sürecinde, alo 183 Sosyal Destek Hattını arayan şiddet mağdurları için önceliklendirilme süreci başlamış olup, “0” duşuna basarak her hangi bir sıra beklemeden ilgili destek personeline ulaşılabilmektedir dedi.

“0 501 183 0 183 “ iletişim numarasından 7 gün 24 saat WhatsApp uygulaması aracılığıyla vatandaşlara hizmet sunulmaya başlanmıştır.

Müdür Saral Koronavirüs (COVİD-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izalasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, doğrultusunda çalışmalar yapılmaya devam etmektedir dedi.

Şiddetle Mücadele toplantısı Hizmet Merkezi personeli Sosyal Çalışmacı Seda Serim ’in sunumuyla sona erdi.

 

 

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar