Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Karadağ Yayla Yolu İhaleye Çıkacak!
GÜNCEL
01.08.2022 10:42:05
67
A
Karadağ Yayla Yolu İhaleye Çıkacak!
Vakfıkebir Karadağ Yayla yolu, bu gün itibariyle ihale ilanına çıkacak. İhalenin 15 Ağustosta yapılması planlandı. İhale gerçekleşirse sezon sonuna kadar bakım onarım ve asfaltlanması tamamlanmış olacak.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir - Karadağ Yaylası bağlantı yolunda Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Şefliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Vakfıkebir Belediyesi tarafından ortaklaşa malzemeli bakım onarım ve asfalta hazırlık çalışması yapılacak.

Deregözü Mahallesinden, Karadağ Yaylasına kadar olan yol güzergahı ve ara oba yollarını kapsayacak olan 20 kilometrelik malzemeli bakım onarım ve asfalta hazırlık çalışması için 1 Ağustos tarihi itibariyle Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Şefliği tarafından ihale ilanını çıkılarak 15 Ağustos itibariyle ihalenin yapılması planlanıyor. İhalenin kesinleşmesiyle birlikte Ağustos ayı sonu itibariyle başlayacak olan çalışmalar en geç iki ay içerisinde tamamlanacak. Vakfıkebir Belediyesi çalışmalara malzeme desteği sağlayacak.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, “Karadağ Yayla yolumuz, hem Karadağ Yaylamıza hem de çevre obalara ulaşım için büyük önem taşıyor. Bizler belediyemiz imkânlarımız ile geçmiş dönemde yol güzergâhında önemli bir harcama yaparak genişleme, yol bakım ve onarım çalışmaları yapmıştık. Daha sonra çeşitli nedenlerle yolun zemini yeniden bozuldu. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanımız Muhammet Balta ve yetkili arkadaşlarımızla birlikte yol güzergâhında incelemelerde bulunarak neler yapabileceğimizi konuştuk, planladık. Bu planlama doğrultusunda Deregözü Mahallemizden Karadağ Yaylamıza kadar olan güzergâhı ve ara oba yollarını kapsayacak olan 20 kilometrelik malzemeli bakım onarım ve asfalta hazırlık çalışması gerçekleştireceğiz. Çalışmalar tamamlandığında yolumuz hem sağlam bir altyapıya kavuşarak kullanım için hazır hale gelecek hem de planladığımız asfaltlama çalışması için düzenlenmiş olacak” dedi.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar