Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Kaymakam Dr. Uzan’dan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı!
GÜNCEL
28.10.2022 19:14:10
27
A
Kaymakam Dr. Uzan’dan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı!
Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Dr. Uzan, mesajında;

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete, dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin, bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü coşkuyla idrak ediyoruz.

Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbâli uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir kazanımdır. Bu vesileyle Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Millete ait olduğu tescillenmiş, ezelden beri hür yaşayan Türk Milleti ebediyen de hür yaşayacağını, büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlar; şükranlarımı sunarım." ifadelerine yer verdi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar