Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Kazananların okulu Vakfıkebir Fen Lisesi
EĞİTİM
04.08.2022 13:28:26
97
A
Kazananların okulu Vakfıkebir Fen Lisesi
Üniversiteye hazırlık ve kariyer planlama sürecinde yapılan çalışmalar neticesinde Vakfıkebir Fen Lisesi, YKS'de büyük başarılar elde etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Fen Lisesi üniversiteye hazırlık ve kariyer planlama sürecinde yapılan çalışmalar neticesinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda YKS'de büyük başarılar elde etmeye devam ederken kazananların okulu olmaya devam ediyor.

2022 yılı YKS sınav sonuçlarına göre Vakfıkebir Fen Lisesinde İlk 10 binde 2 öğrenci, ilk 20 binde 4 öğrenci, ilk 30 binde 3 öğrenci, ilk 40 binde 3 öğrenci, ilk 50 binde 3 öğrenci olmak üzere ilk 50 bine girme başarısı 15 öğrenci gösterdi. Ayrıca 50 bin ile 100 bin aralığına girme başarısı gösteren 16 öğrenci ile toplamda ilk 100 binde 31 öğrenci başarısıyla göz kamaştırıyor.

Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz

2022 YKS sonuçlarını değerlendiren Okul Müdürü Cengiz Kasımay, “Her geçen yıl başarısı katlanarak artan okulumuzun bu başarısında emeği geçen idarecilerimize, üniversiteye hazırlama kurs ekibimize, tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve bu başarıda en büyük pay sahibi olan öğrencilerimize gayretli çalışmaları ve özverili tutumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Üniversiteyi kazanan bütün öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar diliyorum. Fen Lisesi olarak hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Öğrencilerimizin gelecekle ilgili yaptıkları palanlarına katkı sunarak onların akademik anlamda başarı sağlayabilmeleri için gerekli çalışmaları yaparak, aldıkları başarılar karşısında bizlerde mutlu oluyoruz dedi.”

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar