Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Kış Gelmeden Kalorifer Kazanlarınızın Yaz Bakımını Yaptırın
GÜNCEL
30.05.2021 16:19:49
229
A
Kış Gelmeden Kalorifer Kazanlarınızın Yaz Bakımını Yaptırın
20 yıllık Kalorifer yakıcısı Osman Arslan (40), kış gelmeden kalorifer kazanlarınızın yaz bakımlarını yaptırın, bakım yaptırılırken mutlaka Kazanların bağlandığı bacalarında temizlenmesi gerektiğini söyledi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesinde site ve kat kalorifer yakıcılığı yapan Osman Arslan, kalorifer kazanlarının bakımının verimlilik açısından çok önemli olduğunun altını çizerek, kazanların bakımlarını periyodik olarak yaptırıldığında hem cebinizi hem de kazan verimliliğini korumuş oluruz. Bakımı yapılmamış bir kazanda kül ve kurum biriktiği durumda kazandan çıkan ısının bir kısmını bacadan atarak eviniz yerine havayı ısıtır. Kalorifer kazanı bakım işlemleri oldukça basit olup küçük kazanlarda, kazan, baca ve tesisat bakımları yaptırıldığı zaman kazanlarınızdan daha verimli ısı alınır. Kış bitti deyip işimizi savsaklamamak ve verimli ısı almak için mutlaka kazan ile tesisat bakımlarını elden geçirmemiz lazım.  
            Kalorifer yakıcısı Osman Arslan, kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların farklı sürprizlerle karşılaşmaması için kalorifer kazan, baca ve peteklerin'in 3 yılda bir yıllık bakımlarını mutlaka yaptırılması gerektiğini söyledi. Petekler temizlenmediği takdirde kalorifer ömrünü kısaltarak birçok soruna da neden olur.  Bu durum da kullanıcılara yüksek faturalar olarak dönüş sağlayacaktır.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar