Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Meclis komisyon üyeleri seçildi
GÜNCEL
08.04.2021 20:23:05
74
A
Meclis komisyon üyeleri seçildi
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı ilk toplantısı yapıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi Encümen seçimleri de gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Nisan ayı toplantısı Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Toplantı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi.
       Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile basın mensuplarını selamlayarak nisan ayı Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi.

BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

      Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, toplantının başında, Konya’da Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Türk yıldızlarındaki NF-5 eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan ve memleketi Trabzon’da defnedilen Yüzbaşı Burak Gençcelep’e ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi. AK Parti Yomra ilçesi Özdil belde kurucularından Nusret Coşkun, Trabzon’un yetiştirdiği fotoğrafçı ve yönetmen Aytekin Çakmakçı ve İYİ Parti Beşikdüzü İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Ülken’in de vefat haberlerini üzüntüyle karşıladıklarını dile getiren Ataman, “Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

      Açılış konuşmalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem dışı 2 madde gündeme alınarak Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda daha sonra Denetim Komisyonu Raporu okundu.

MECLİS 1. BAŞKAN VEKİLLİĞİNE ATAMAN SEÇİLDİ

    Toplantıda daha sonra Meclis Başkanlık Divanı, Encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üye seçimlerine geçildi.
Meclis 1. Başkan Vekilliğine Atilla Ataman 60 oyla yeniden seçildi. Meclis 2. Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu kendi isteğiyle aday olmazken, yerine Seda Beşir 58 oyla seçildi.
    Meclis asil katip üyeliklere Ali Osman Çoban ve Güngör Hami Aydın, yedek katip üyeliklerine Ömer Faruk Adıgüzel ve Gözde Atasoy Koç seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ

   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Encümen seçimleri de gerçekleştirildi. Encümen üyeliklerine Mustafa Bayındır, Zekeriya Karaçengel, Murat Üçüncü, Ahmet Salih Birincioğlu, Ömer Çakıroğlu seçildi.

 

İHTİSAS KOMİSYONLARINA ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

     İhtisas komisyonlarının üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimleri de tamamlandı. Buna göre 1 yıl süre ile görev yapacak ihtisas komisyonlarının 5’er üyeden oluşması kararlaştırılırken, komisyonlar şu isimlerden oluştu:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Hüsnü Akkan, Hüseyin Özderya, Mustafa Yaylalı, Murat Güney, Oktay Ulusoy.

Plan ve Bütçe Komisyonu: Ahmet Seyit Alışkan, Ali Bayram Tanrıverdi, Mustafa Sekban, Ali Osman Çoban, Hasan Çebi

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Emre Akgün, Mehmet Tayar, Ali Osman Çoban, Kenan Bağçiçek, Tahsin Bayrak

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Erhan Nadir, Erol Nural, Adnan Aydın, Ahmet Seyit Alışkan, Enver İskenderoğlu

Ulaşım Komisyonu: Şaban Bülbül, Güngör Hami Aydın, Seyfullah Kaya, Hasan Bahçekapılı, Şener Kibar

Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu: Mehmet Öztürk, Ömer Hacıbektaşoğlu, Ömer Faruk Adıgüzel, Ersin Akyol, Ömer Köroğlu

Yerel Eşitlik Komisyonu: Seda Beşir, Gözde Atasoy Koç, Ahmet Salih Birincioğlu, Mustafa Bayındır, Ali Osman Çoban

Engelliler Komisyonu: Erhan Nadir, Kenan Bağçiçek, Seyfullah Kaya, Seda Beşir, Muhammet Yıldırım

Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin müzakere edilerek ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar