Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Menüsü Karışık
SİYASET
24.08.2022 13:53:25
21
A
Menüsü Karışık
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Şalpazarı’nda Belediye Başkanı Refik Kurukız ve AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ile birlikte Şalpazarı İlçesi’nde basın toplantısı düzenledi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

İlçelerde yaptıkları ziyaretlerin değerlendirmesi ile açıklamalarına başlayan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, daha sonra basın mensuplarından gelen soruları cevapladı.

Milletimiz bizi özledi !

Milletvekili Cora; “Yaklaşık olarak 40 gündür çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim siyaset anlayışımızda sürekli milleti dinlemek, milleti anlamak ve milletten altıklarımızı yukarıya anlatmak şiarı hakimdir. Sahada şunu görüyoruz ki milletimiz bizi özledi, bizde milletimizi özledik. Kurduğumuz diyaloglarda milletin umudunun yine Cumhur İttifakında olduğunu, yedili masanın menüsünün karışık olduğunu, masanın etrafındakilerin kafaları karıştırdığı açık ve net bir şekilde görüyoruz. Fındık ve çay fiyatlarının yüzleri güldürdüğü görüyoruz. Turizm hareketliliği Trabzon’a önemli bir girdi sağlıyor. Milletimiz; Trabzon’da yeni rekorları kırabileceğimizin sinyalini bizlere veriyor. Bu sahada bizim milletvekillerimiz var. AK Parti ve MHP teşkilatları var. Diğer siyasi partilerin millet nezdinde bir karşılığı olmadığı için sahada dolaşamamaktadırlar. Sosyal medyada ülke ekonomisi battı diye feryadı figan edenler neden sahada yok? Niçin vatandaşa çözüm önerilerini sunamıyorlar. Sadece koltuklarını koruma telaşını düşmüşler

Ekim ayında çok ciddi adımlar atacağız

Allah’ıma şükürler olsun milletimizin çok yüksek teveccühü işle karşılıyoruz. Milletimiz daha çok çalışın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkın diyorlar. Milletin muhatabı bizlerimiz. Milletin ümidi cumhurbaşkanımızdır. Vatandaşlarımızda vatanımıza sahip çıkma anlayışı var. Milli savunma sisteminde yapılanları görüyorlar, biliyorlar. Hayat pahalılığını düzeltin, bu konuda çalışın, kontrol mekanizmalarını hayata geçirin, sizlerle beraberiz diyorlar. Ülkemizde beş yıl önce terör konuşuluyordu, şimdi konuşulmuyor. 2 yıl önce pandemi konuşuluyordu şimdi konuşulmuyor. Günümüzde hayat pahalılığı konuşuluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde bu sorun var. Bunun da bir süresi var. İnşallah seneye bu sorunda konuşulmayacak. Bu konuda Ekim ayında çok ciddi adımlar atacağız. Biz sahadan aldığımız şikâyetleri anında bakanlarımıza iletiyoruz. Esnafımızın şikâyetlerini alıyoruz anında çözüm üretmeye gayret ediyoruz. İşsizlik oranlarında pandemi döneminden önceki rakamları yakaladık. Çiftçilerimize verdiğimiz fiyatlarla sahip çıktık. Buda piyasaya olumlu şekilde yansıyor. Kış ayında muhalefetin olumsuz manada oluşturmaya çalıştığı rüzgar şuanda tamamen dersine dönmüştür.

Alnımız ak, başımız dik!

Şalpazarı’na her geldiğimizde huzurla, gönül rahatlığıyla geliyoruz. Alnımız ak, başımız dik ayrılıyoruz. Yıllarca konuşulan pek çok soruna neşter vurduk diyen Milletvekili Cora, İlçe olarak kurulduğu günden buyana en önemli yapısal adımları attık. Bu ilçede hükümet konağı, belediye binası apartman dairelerindeydi. Şimdi Şalpazarı’nda hükümet konağı var, birçok ilçe de olmayan belediye hizmet binası var. Gençlik merkezi, fitnes salonu, herkesin gıpta ile baktığı meslek yüksekokulu var. İtfaiye kademesine yeni araçlar kazandırdık. Orada meslek yüksekokulu öğrencilerinin staj yaptığını memnuniyetle gördüm. Öğretmenevi binasını yaptık. Kadın kültür evini hizmete sunduk. En çok şikayet aldığımız konulardan birisi evlerin, binaların görüntüsüydü, cephe sağlıklaştırma projesini gerçekleştirdik. Üç tane semt sahası yaptık. İlçe stadyumu içinde çalışıyoruz. Bir kısmın kamulaştırmalarını tamamladık. Konkasör makinesini aldık. Çevre yolu büyük oranda tamamlandı. Şalpazarı – Şıhkıranı, Şıhrıkanı Erikbeli yollarını karayolları ağına aldık. DSİ ile 25 milyonluk dere ıslah çalışması yaptık. Geyikli Mahallemizde tekstil atölyesi kurduk. Geyikli’de semt sahasının ihalesi yapıldı. Osmanoğlu Mevkiinde Şalpazarı’na yakışır bir devlet bahçesi yapacağız. Su sorunuyla ilgili 50 milyonluk bir ihale gerçekleşti. Çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz. Elektrik hatlarını yenilemek için de çalışıyoruz.

Alnımız ak, başımız dik

Turizmden Trabzon’un batısınında pay alabilmesi için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Turizmin gelişmesi için altyapıyı yapmak gerekiyor. Bununla ilgili önemli yatırımlar yaptık. Sisdağı yolumuzu asfalt – beton yaptık. Şenlikte gördük ki çok sayıda yerli turist geldi. Barınma ihtiyacını karşılamak için tesisler kuruluyor. Ancak yeterli değil. Bunları çoğaltmamız gerekiyor. Elimizde bir teleferik var.

 Kimin işleteceğine karar veremedik. Atıl durumda bekliyor. Bu durum bizim içimizi acıtıyor. Beşikdüzü teleferiği sadece Beşikdüzü’ne değil tüm yöreye hizmet edecektir. Yeşil yol ağımız için büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Yeniden yapılmaya başlanıldı. İnşallah belirli bir süre sonra turizm pastasından bu yörede yararlanacaktır. Her ilçe kendi turizm mastır planını yapmak zorundadır. Ona göre harekete geçmek durumundadır. Her yere aynı şeyi yapmamak lazım.

Turizm bacasız sanayidir

Turistleri coğrafyasına, diline ve ırkına göre değerlendirmek çok büyük bir çirkinlik ve cehalettir. Turizm bacasız sanayidir ve ülkemizin kalkınması için büyük önem taşımaktadır. Bu kazancımızın ideolojik yaklaşı mlara zarar görmesine izin veremeyiz. Buna sadece siyasiler değil sivil toplum kuruluşları da tepki göstermelidir. Trabzon şehri bu tür çirkinliklere refleks vermelidir. Trabzon turizmini sabote ederek bu şehrin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar. Çok dikkatli olmalıyız. Esnaflarımızın yüksek fiyat uyguladığına dair iddialar münferit iddialardır. Trabzon her bakımda en huzurlu ve turistlerin en çok memnun kaldıkları ildir. Bununla ilgili devlet kurumlarımız tarafından anketlerle ölçümler yapılıyorlar. Genel istatistiğe vurduğumuzda başka turizm şehirlerinde yaşananların yanında çok azdır. Bununla ilgili denetim mekanizmalarımızı da sürekli çalıştırıyoruz” dedi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar