Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Meslek Hayatımın En Güzel Hediyesini Aldım
GÜNCEL
31.05.2021 23:10:57
236
A
Meslek Hayatımın En Güzel  Hediyesini Aldım
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti üyeleri tarafından Gazeteci Ahmet Saraç’ın oğlu Erbay Saraç’ın ölümünün 12 sene-i devriyesinde kabri başında Kuran-i Kerim okunarak anıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

             Cemiyet üyeleri baba Saraç tarafından 12 yıl önce “Erbay Saraç” özel sayı olarak çıkarılan gazete çerçevelenerek takdim edilmesinde duygulu anlar yaşandı.

BGC,  Erbay Saraç’ın Kabrini Ziyaret Etti

           Merkezi Trabzon’un Vakfıkebir İlçesinde bulunan ve 2006 yılında kurulan, Türkiye'de bir ilk olan tek cemiyet iki ilde faaliyet gösteren Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkan ve üyeleri 2009 yılında 23 yaşındayken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden merhum Erbay Saraç’ın Beşikdüzü İlçesi Vardallı Mahallesi’ndeki kabri ziyaret edildi.

“BGC” Adına Baba Saraç’a Oğlu Adına Çıkardığı Gazete Takdim Edildi

          Anma programı nedeniyle bir açıklama yapan Cemiyet Başkanı Aydın Gelleci, cemiyetimizin Trabzon ve Giresun İlleri arasında Büyükliman Bölgesinde bulunan gazete ve gazetecilerin bağlı olduğu Türkiye’de tek olan bir cemiyet ve iki il gazetecilerine hizmet vermekteyiz. 15 yılımızda olan geçen yıl aramızdan ayrılan meslektaşımız Merhum Muhammet Taş ve Onursal Başkanımız Hikmet Aksoy’un kabirlerini ziyaretimizden sonra da bu gün 12 yıl önce elim bir kaza sonucu hayatının baharında aramızdan ayrılan yeğenimiz merhum Erbay Saraç’ın kabrini ziyaret ettik. 12 Yıl önce baba Saraç tarafından adına çıkardığı gazeteyi çerçeveleyerek kendine takdim ettik. Ahmet Bey’de bizde duygulandık. Allah böyle bir acı hiç birimize göstermesin. BGC ailesi olarak aile bireylerimizin acısını, üzüntüsünü ve sevincini hep beraber yaşamaya gayret ediyoruz. Ayrıca,  Pandemi dolayısıyla yapacağımız bazı faaliyetlerde kısıtlamaya gitmek durumunda kaldık. Böylesine önemli faaliyetlerimizde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak azda olsa faaliyetlerimizi yapıyoruz.  Programımıza katkı veren din görevlisi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz dedi.

23 Yıllık Meslek ve 61 Yıllık Hayatımda En Güzel Hediyemi Aldım

       23 yıllık gazeteci Ahmet Saraç, yıllar boyu ilçem ve bölgeye hizmet vermek için gazete çıkarttım. Trabzon ve bölgede günlük yayımlanan birçok muhabirlik ve temsilcilik yaptım. Aldığım ödüller ve belgelerim arasında en önemli hediyemi Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti tarafından 12 yıl önce oğlum için çıkarttığım gazetenin çerçevelenerek takdim edilmesi oldu dedi.

     Anma programına Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Aydın Gelleci. Başkan Yardımcısı Tuncay Hacıfettahoğlu. Genel Sekreter ve TİNGADER Vakfıkebir Temsilcisi   Mehmet Bülent Alp, Yönetim kurulu üyesi ve TİNGADER Şalpazarı Temsilcisi  Mustafa Özcan üyelerden Ahmet Ceylan, Bekir Öztürk, Nihat Özdemir ve Beşikdüzü İlçe Müftülüğü emrinde görevli üç din görevlisi eşliğinde katılım sağlandı.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar