Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Milletvekili Balta'dan, "Dünya İnsan Hakları günü" mesajı
SİYASET
11.12.2021 00:13:57
50
A
Milletvekili Balta'dan, "Dünya İnsan Hakları günü" mesajı
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Milletvekili 

Balta, mesajında, dünya tarihinde insan hakları ile ilgili ilk beyanname olan ve bütün insanlığı içine alacak şekilde insan haklarını düzenleyen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in Veda Hutbesinden 1316 yıl sonra kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin, kapitalist bir dünyada insan hakları açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

AK Parti olarak insan haklarına hep insaniyetperver bir anlayışla yaklaştıklarına işaret eden Balta, herkesin insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesi için temel hak ve hürriyetlere son derece önem verdiklerini vurguladı.

Milletvekili Balta, 19 yıllık iktidarları boyunca tüm insanlığın uğradığı mağduriyetlerin giderilmesi ve özgürlük alanlarının genişletilmesi için büyük bir gayret gösterdiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümetiyle, devletle millet arasındaki gönül bağı kuvvetlenmiş 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesiyle kökleşen yönetim geleneğimiz, çağın en yüksek hukuk standartlarıyla günümüz Türkiye'sinde de yeniden hayat bulmuştur. Hükümetimiz kadın erkek eşitliği, işkence ile mücadele, cezaevi reformu, düşünce ve ifade özgürlüğü, dernek kurma ve toplanma özgürlüğü, din özgürlüğü, yargının işleyişi, ekonomik, sosyal ve kültürel haklar ve yolsuzlukla mücadele alanlarında önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

Bütün gayretimizin ve hedefimizin, hukukun ve insan haklarının en kâmil manada egemen olduğu bir ülke olduğunu ifade ediyor, barış ve huzur dolu bir yaşam dileğiyle, insanlığımız için daha demokratik, daha hür ve müreffeh yarınlar diliyorum. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 73. yıl dönümü vesilesiyle aziz vatandaşlarımızın ve dünya milletlerinin de İnsan Hakları gününü tebrik ediyorum."

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar