Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Milletvekili Balta’dan Teşekkür!
SİYASET
11.03.2022 20:52:17
67
A
 Milletvekili Balta’dan Teşekkür!
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Trabzon programı ile ilgili olarak “ Çok bereketli bir ziyaret oldu. 550 Milyon TL’lik yeni yatırımları içeren bir program oldu.” İfadelerini kullandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Trabzon programı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Balta, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Trabzon'a yaptığı ziyaretin çok verimli geçtiğine değinerek  “Sayın Bakanımızın Trabzon programı oldukça yoğun geçti. Kamu kurum ve kuruluş ziyaretlerinin yanı sıra hayırsever işadamı Hami Yıldırım tarafından yaptırılan ilkokulun açılışını gerçekleştirdik. Sayın Hami Yıldırıma ve tüm hayırsever işadamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Evinde eğitim gören öğrencilerimizi ziyaret ettik.  İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı" gerçekleştirdik. Sayın Bakanımıza projelerimizi tek tek anlattık ve şehrimizin eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi verdik. Bakanımızda Trabzon'da 2022 yılı için belirlenen 200 milyon liralık yatırım tutarını 350 milyon lira daha artırarak 550 milyon liraya çıkardıklarını bildirerek Trabzon için çok önemli müjdeleri sıraladı…

  • Trabzon'da doğal gaza erişimi bulunan 193 okulun doğal gaz dönüşümünü tamamlanacak bunun için 83 milyon liralık ödeneği Trabzon'a gelecek.
  • Trabzon’a 15 yeni anaokulu yapma kararı alındı ve yatırım programına dâhil edildi. Bu 15 anaokulunun ilçelere dağılımı şu şekilde, Akçaabat'a 1 anaokulu, Araklı'ya 2 anaokulu, Arsin'e 1 anaokulu, Ortahisar'a 7 anaokulu ve 1 özel eğitim anaokulu, Vakfıkebir'e 1 özel eğitim anaokulu, Yomra'ya 1 anaokulu, Düzköy'e 1 anaokulu. Toplamda 15 yeni anaokulunu 2022 yılı içerisinde tamamlamış olacak.
  • Ayrıca Trabzon’umuzda eğitim yatırımlarının verimli kullanılmasıyla ilgili de Özel Eğitim Kampüsü kurulacak. Bu özel eğitim kampüsü içerisinde özel eğitim anaokulu, özel eğitim uygulama okulu, aynı zamanda özel eğitim meslek okulu olacak. Velilerin orada çocuklarını beklerken halk eğitim üzerinden kurs alabilecekleri bir mekân olacak. Yani vatandaşlarımızın, çocuklarını bekledikleri zaman eğitim alabilme imkânını destekleyen fiziki bir mekân. Öğrencilerin duygusal, sosyal, bilişsel ve fiziksel gelişmelerine katkı sağlayacak donanımlı derslik, standart atölyeler, sosyal ve sportif geniş alanların olduğu Kampüs Ortahisar ilçesi Bostancı mahallemizde 16 dönümlük çok geniş bir alan içerisine inşa edilecek ve Gazipaşa Özel Eğitim Uygulama Okulu, Erdoğdu Özel Eğitim Uygulama Okulu, Çamlık İşitme Engelliler ilkokulu/ortaokulu, Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Karadeniz Özel Eğitim Meslek Okulu içinde barındıracak.
  • 24 derslikli Ortahisar Çukurçayır Anadolu Lisesi, Araklı ilçesine 16 derslikli bir ilkokul ve 16 derslikli bir ortaokul yapılacak. Tonya İskenderli Şehit Soner Yıldırım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin spor salonu ihtiyacı giderilecek.
  • İki olan bilim sanat merkezi altıya çıkıyor.  Vakfıkebir, Of, Araklı ve Ortahisar'a yeni bilim sanat merkezi kurulacak.
  • Trabzon'da iki tane bulunan Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın, yetişkinlerimizin teşhis ve yönlendirmelerinin yapıldığı rehberlik araştırma merkezlerine bir yenisi daha Akçaabat'a kurulma kararı alındı.  Böylece rehberlik araştırma merkezi sayısını 3'e çıkmış olacak.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakanımızın ifadesiyle tüm bu yatırımların bedeli 600 milyon lirayı geçecek demektir. Yatırımların Trabzon'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm bu yatırımlar Trabzon’da eğitimin kalitesinin artmasında çok önemli katkıları olacak. Çocuklarımız çok daha nitelikli ortamlarda eğitimlerini alacaklar. Bu yatırımlarımız hayata geçtiği zaman Trabzon’umuz eğitimle ilgili çok daha farklı şeyleri konuşuyor olacak.  Hakikaten çok bereketli bir ziyaret oldu. 550 Milyon TL’lik yeni yatırımları içeren bir program oldu. Ülkemizin geleceği evlatlarımızın en iyi şartlarda eğitim alması için birlikte Trabzon'umuzun her köşesinde sorumluluk bilinciyle gayret etmeye devam ediyoruz. Tüm Milletvekili arkadaşlarımla, Valimizle, İl Başkanımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve İlçe başkanlarımızla büyük bir uyum içersinde Trabzon’umuz her alanda gelişmesi ve büyümesi için çalışmaya devam ediyoruz.  Trabzonlu hemşerilerimize hizmetin en iyisini ulaştırmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim davamız memlekete hizmet davasıdır. Memlekete hizmet de ancak yatırımlarla projelerle olur.  Şehrimize ve geleceğimiz olan gençlerimize gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e ve tüm ekibine sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar