Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Milletvekili Cora, Bakan Bilgin’den Ne İstedi!
SİYASET
29.06.2022 20:52:18
80
A
Milletvekili Cora, Bakan Bilgin’den Ne İstedi!
Trabzon Milletvekili Salih Cora, Bakan Bİlgin’den hayvancılık yapan kadınlara SGK teşviki istedi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret ederek tarım ve hayvancılıkla uğraşan kadın çiftçilere sosyal güvenlik desteği sağlanmasına ve bu manada kadın kooperatiflerinin güçlendirmesine yönelik talepleri iletti.

Trabzon’daki saha çalışmalarının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda ve TBMM Genel Kurulunda yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Bakanlıkları da ziyaret ederek vatandaşların talepleri ve beklentilerini ilgili Bakanlara iletiyor.

Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret eden Cora, kadın çiftçilere sosyal güvenlik desteği sağlanmasına ilişkin talepleri Bakan Bilgin’e iletti.

“Tarımsal üretim sürecinin her aşamasında bulunan kadın çiftçilerin ve gençlerimizin sosyal ekonomik yaşantılarını geliştirmek ayrıca fırsat eşitliğinin sağlanması, girişimciliğin ve istihdamın artırılmasına, kırsaldan şehire göçün önlenmesi, tarım ve hayvancılığın cazip hale gelmesi için her alanda çalışmalarımız sürüyor.” diyen Cora ziyaretle ilgili, “Kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılık yapan kadın çiftçilerimize sosyal güvenlik desteği sağlanmasına kadın kooperatifleri aracılığı ile desteklenmesine ilişkin talebimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin beye ilettik. Talebimize olumlu yaklaşan ve bu konuda bürokratlarına talimat veren bakanımıza minnettarız. Ümitliyiz. Kırsalda beklenen bir sorunu çözeceğiz. Bakanımız birçok kronik sorunu el attı ve çözüm sağladı. Yine çalışma hayatının her alanında attığı adımlarla gönüllerde taht kuran bakanımıza teşekkür ederiz. Var olsun.“ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar