Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Milletvekili Cora’dan Projelere YakınTakip
SİYASET
03.06.2021 19:01:46
257
A
Milletvekili Cora’dan Projelere YakınTakip
Trabzon Milletvekili Salih Cora, ilçelerdeki projelere destek isterken vatandaşların taleplerini de Bakanlara iletmeyi ihmal etmiyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, projeleri büyük bir titizlikle takip ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Salih Cora, bir taraftan vergi ve diğer kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun tekliflerinin yasalaşması için meclis sıralarında sabahlara kadar çalışırken bir taraftan da Trabzon’un, ilçelerinin hatta mahallelerin talepleri ve projelerle yakından ilgileniyor.
            Gerek belediye başkanları gerekse de ilçe başkanlarına eşlik ederek projeleri bakanlıklara ve ilgili kurumlarına sunan Milletvekili Cora, vatandaştan gelen talepleri Bakanlara iletmeyi de ihmal etmiyor.
            AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile birlikte Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun başkanlığında belediye başkanları ve ilçe başkanlarının olduğu heyeti Ankara’da karşılayan Cora, önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Bu ziyarette Çarşıbaşı ilçesine yapılacak emniyet müdürlüğü binasının sürecinin hızlandırılması görüşüldü.Ayrıca AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, AFAD kurtarma merkezinin Akçaabat’ta yapılmasına ilişkin karar nedeniyle Bakan Soylu’ya teşekkürlerini iletti.
            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tensibi ile bir süre önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na atanan Bakan Derya Yanık’ı ziyaret edip ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten Cora, ardından Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye gitti.
            Milletvekili Cora, Tonya’da hayvancılığın gelişmesine yönelik hazırlanan dosyayı Bakan Pakdemirli’ye ileterek destek istedi. Cora, ayrıca son dönemlerde yem ve gübre fiyatlarında yaşanan fahiş fiyat artışıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetleri Bakan Pakdemirli’ye iletti.
            Milletvekili Cora, beraberinde Tonya Belediye Başkanı Beşel ve İlçe Başkanı Köroğlu ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti. Üçlü, Tonya’daki elektrik şebekelerinin yenilenmesine ilişkin projeler ve Trabzon’la ilgili de Bakan Dönmez’le istişarede bulundu.
            Salih Cora, “Bakanımız her zaman yanımızdadır. Ülkemize enerji alanında büyük hizmetler gerçekleştirdi.Bakanımızın şehrimize başta doğalgaz olmak üzere desteklerine müteşekkiriz.” dedi.
            Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’i ziyaret eden Milletvekili Cora, Trabzon’un Ortahisar İlçesindeki yatırımların protokollerinin imzalandığını müjdeledi. Cora, “Spor Toto Teşkilat Başkanı Sn.  Bozgeyik Beyi ziyaret ettik. Ortahisar ilçemizin Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzunun tadilatı ile ilgili ve diğer spor yatırımların protokolünü imzaladık. Yine hafta sonu Beşikdüzü ilçesinde yapılacak olan at yarışları ile ilgili organizasyona destek sağlandı.Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar