Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GURBETTEN
Müdür Kurt’tan Amasya’da bir ilk
GURBETTEN
16.01.2021 14:48:36
369
A
Müdür Kurt’tan Amasya’da bir ilk
Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Amasya İl Müdürü Ahmet Kurt, bir ilki gerçekleştirerek Amasya'nın ilk kadın şoförünü işe başlattı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Tonya Eski Belediye Başkanı ve Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Amasya İl Müdürü Ahmet Kurt,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  "kadın istihdamını artırın" talimatı gereği bir ilki gerçekleştirerek  Amasya'nın ilk kadın şoförünü işe başlattı. Müdür Kurt,  Hayırlı olsun Melahat (Ebru) abla...dedi.

Amasya’da kamu kurumlarında bir ilki gerçekleştirerek kadın şoför istihdam ettiklerini belirten  İl Müdürümüz Ahmet Kurt  “Sayın Cumhurbaşkanımızın kadın istihdamını önemsediğini, kadın istihdamının artırılmasına yönelik talimatların olduğunu hepimiz biliyoruz. Bakanımız da bu konuda hassasiyeti var. Bende Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak bu talimatı yerine getirme sorumluğu ile hareket ettim ve Amasya’da bir bayan şoför arkadaşımızı istihdam ettik. Kendisini kadın hizmetleri biriminin şoförü olarak göreve başlattık. Hem kadınlarla yakın diyalog kurmada kendisinden yararlanacağız. Hem de Amasya halkına bir mesaj vermiş oluyoruz. Bizim kadınımız kurtuluş savaşı mücadelesini vermiş oradan galip çıkmış Kara Fatmalarıyla, Nene Hatunlarıyla önemli başarılar elde etmişlerdir. Böyle başarılı kadınlarımız için muhakkak bu işler onlar için hafif kalır. Yeter ki siz kadınlarımıza fırsat verin. Bu fırsat doğmuşken bizlerde arkadaşımıza bu fırsatı verdik. Böylece Amasya’mıza da kadın istihdamı konusunda bir mesaj vermiş olduk. İnşallah umuyoruz ki mesajımız yerine ulaşmış olur’ dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar