Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
Muhammet Balta, “ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur”
SİYASET
16.04.2021 21:38:06
412
A
Muhammet Balta, “ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur”
Muhammet Balta'dan "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasına sert yalanlama geldi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, CHP'li Başarır'ın "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasını sert yalanladı. Balta, "Yalandır, iftiradır, mesnetsizdir, bunun karşısında da bunu ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur" dedi.   
            Çevre Komisyon Başkanı olarak anons edildim ama gönül isterdi ki bugün ki gündemimiz çevre ile alakalı olsun. Bizim hakkımızda Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın yalan ve iftiralarına burada cevap vermek için sizin karşınızdayım. Talihsiz bir açıklama yaptı, Çaykur ile alakalı. “Duyumlarımıza göre 300 kişilik listeyi AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın verdiğini” iddia etti. Yalandır, iftiradır, mesnetsizdir, bunun karşısında da bunu ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur. Asla bizim böyle bir şeyimiz olmamıştır. 300 kişilik liste değil, 1 kişi dahi isim verilmemiştir”
            “Görüyoruz ki bu arkadaşımız geçmişte de aynı hataları yapmış. Bu arkadaşımız yalanı mahirce başarıyor. Kendi arkadaşları da bundan rahatsız. Kendi arkadaşlarına da bu tür söylemlerde bulunurken sorabilirdi. TBMM’de görev yapmanın, milletin emanetini almanın sorumluluğu vardır. Burada milletvekilliği saygınlığını koruyup kollamak, 600 milletvekili arkadaşımın görevdir.
            Toplumda bu saygınlığın arttırılması, milletin bize güveniyle alakalı. Yalanlarla sadece bana değil TBMM’de bütün milletvekilleri itibarsızlaştırma toplum önünde küçük düşürme hareketidir. Ben bu konuyla alakalı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım.
            Burada çıkıp konuşmak kolaydır. Bende iddialara göre bu milletvekili şöyle yaptı, böyle yaptı dersem ne olur.
           Milletvekilinin söylediği sözün kulağını duyması lazım. Biz her zaman milletvekili saygınlığın attırmak, güveni suistimal etmemek için yolumuza devam edeceğim. Bu yalan haberlerle alakalı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar