Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Muhtarlara Bilgilendirme
GÜNCEL
16.12.2021 15:07:41
80
A
Muhtarlara Bilgilendirme
Vakfıkebir mahalle Muhtarlarına “Sahipsiz Hayvanlar ve Vektörle Mücadele” konulu bilgilendirme programı gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kültürel mücadele kapsamında Vakfıkebir mahalle Muhtarlarına “Sahipsiz Hayvanlar ve Vektörle Mücadele” konulu bilgilendirme programı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, muhtarlara sokak hayvanları ve vektörle (hastalık yayan canlı) mücadele alanlarında yapmış olduğu çalışmalar hakkında Vakfıkebir İlçesi Mahalle muhtarlarını bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sebahattin Yazıcı’nın sunumuyla yapıldı.  Toplantıda muhtarlar ile çözüm ortaklığı konusunda müzakereler yapıldı. Trabzon’un 18 ilçesinde kaymakamlıklar ile işbirliği içinde yürütülen toplantılar; Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Maçka Ortahisar ve Of ilçelerinde yapılmıştı. Uzman ekip Veteriner Hekim Elif Can Sinan ile Ziraat Mühendisleri Cihat Çolak ve Recep Bektaş tarafından Vakfıkebir İlçesinde yapılan sunum ardından öğleden sonra ise Tonya İlçesinde mahalle muhtarlarına da verilecek.  Diğer ilçe kaymakamlıklarında da muhtarlara verilmeye devam edecek.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar