Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Mustafa Turupçu, ismi Fidanlarla Yeşerecek!
GÜNCEL
11.11.2020 16:46:47
278
A
Mustafa Turupçu, ismi Fidanlarla Yeşerecek!
Vakfıkebir Gençlik Merkezi merhum müdürü Mustafa Turupçu, anısına ‘’ Milli Ağaçlandırma Günü’’nde fidan dikimi gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

11 Kasım ‘’ Milli Ağaçlandırma Günü’’  kapsamında Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Vakfıkebir İlçe Orman İşletme Şefliği ile birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi üyeleri ve İlçe Orman İşletme Şefliği ile birlikte Kemaliye Mahallesi Gençlik Merkezi yanında bulunan boş araziye fidan dikimi yapılarak “Milli Ağaçlandırma Günü” kutlandı.

Etkinliğe Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili  Özer Aktaş,  Trabzon Orman İşletme Müdür Yardımcısı Gökmen Genç, Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil, İlçe Orman İşleme Şefliği personeli, ve Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençler katıldı.

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil fidan dikimi sırasında yaptığı açıklamada; Gençlik Merkezimizin de ismini taşıdığı Merhum Mustafa Turupçu Müdürümüzün anısına Gençlik Merkezi ailesi olarak hatıra fidan dikerek ölümsüzleştirmeyi amaçladık dedi. 

11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Türkiye’nin 81 ili ve 922 ilçesinin yanı sıra, bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi 30 ülkenin de katılacağı programla 83 milyon fidan dikilecek.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar