Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
MYO öğrencilerine oryantasyon (uyum) eğitimi
EĞİTİM
04.10.2021 11:11:34
180
A
MYO öğrencilerine oryantasyon (uyum) eğitimi
Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu’nda, ön lisans bölümlerine yeni yerleşen öğrencilere yönelik oryantasyon8Uyum) eğitimi düzenlendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

29 Eylül-01 Ekim 2021 tarihleri arasında her bir bölüm için ayrı ayrı oturumlar şeklinde toplamda beş (5) oturumda yüz yüze gerçekleştirilen eğitimde, bölüm başkanları tarafından yeni gelen öğrencilere il, ilçe ile yüksekokul ve programlarının işleyişi hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Trabzon Üniversitesi ve Vakfıkebir MYO’nun öğrencilere sunmuş olduğu imkanlar, akademik takvim, öğrenci ve öğretim elemanı sayıları, yüz yüze ve uzaktan eğitimde ders işleyiş süreçleri, sınav ve not uygulamaları ve derslik kapasiteleri gibi başlıkların ele alındığı oryantasyon eğitiminde, Pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile geçmiş dönemlerde yapılan ve gelecekte yapılması planlanan bilimsel ve sosyal etkinlikler hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

“Oryantasyon eğitimleri öğrencilerimizin uyum sağlaması adına büyük önem arz ediyor.”

Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Ergün konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, oryantasyon eğitiminin öğrencilerin il, ilçe ve okula uyum sağlamaları ve gerekli olan bilgileri edinmeleri açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Ergün; “Toplamda bu sene yabancı uyruklu öğrenci ve yatay geçişle gelenler de dahil olmak üzere 260 öğrenci yüksekokulumuz bölümlerine kazanma hakkı elde etti. Bu öğrencilerimiz Antalya’dan İstanbul’a, Kahramanmaraş’dan Artvin’e kadar ülkemizin çok farklı yerlerinden ilçemize geliyorlar. Bu bakımdan sadece Trabzon ve yöresi tarafından tercih edilen bir yüksekokulun ötesine geçmiş durumdayız. Bu bizler için büyük birgurur ve mutluluk kaynağı. İl, ilçe ve okulumuzun yeni gelen öğrencilerimize tanıtımının yanı sıra, üniversitemizin öğrencilere sunmuş oldukları imkânlar ve öğrencilerimizin yeni ortamlarına uyum sağlaması ve eğitim-öğretim süreçleri boyunca ihtiyaçları olan bilgileri edinmeleri adına düzenlediğimiz oryantasyonyani uyum eğitimlerioldukça önem arz etmektedir. Bu bağlamda, oryantasyon eğitimini gerçekleştiren bölüm başkanlarımıza verdiği emekler ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Öte yandan Müdür Ergün, yüksekokula yeni gelen öğrencilerin güzel ve anlamlı bir ilçeye geldiklerini ileri sürerek, geçtiğimiz hafta itibariyle yüz yüze ve uzaktan eğitim şeklinde karma/hirbit olarak başlayan yeni eğitim-öğretim döneminin hem yüksekokulumuz ve hem de Vakfıkebir ilçemiz adına hayırlı olmasını diledi.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar