Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Nasıl Bulmak İstiyorsanız Öyle Bırakın”
GÜNCEL
09.06.2022 23:24:13
74
A
“Nasıl Bulmak İstiyorsanız Öyle Bırakın”
Trabzon’un Vakfıkebir ilçe’nde “Çevre Haftası” dolayısıyla belediye plajı ve yürüyüş yolunda çöp toplama etkinliği düzenlendi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Plaj çevresi ve yürüyüş yolu ve deniz kenarından bir kamyona yakın çöp toplayan katılımcılardan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Özdemir, bu gün burada bululmamızın sebebi çevremizi temiz tutmak, herkes gibi bizinde çevremizi temiz tutmalıyız. Çevreye rast gele çöp atmamalıyız. Bunu yapanı görürsek uyararak çöpleri gerekli yerlere atmaları için ikaz etmeliyiz dedi.  

Vakfıkebir Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, kaymakamlığımız ve belediyemiz iş birliğiyle plaj ve yürüyüş yolunda bir etkinlik gerçekleştirdik. Farkıntalık oluşturmak adına öğrencilerimiz ve katılımcılarımızın iştirakiyle çevre temizliği ve çöp toplama etkinliği yapıyoruz.  STK, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu ise, güzel bir çalışma olduğunu belirterek her şeyden önce gençlerimizin temiz çevre bilincini aşılamak adına etki yaratacağını düşünüyorum. En azından yetikleri şeyin çöpünün yere atılmaması ve çöp kovalarını kullanmalarını alışkanlık haline getireceklerini düşünüyorum dedi.

“Nasıl Bulmak İstiyorsanız Öyle Bırakın” diyen İlçe Gıda Tarım ve Ormancılık Müdürü Remziye Arıkan Kuleyin, uyarılarda bulundu.

Plaj ve yürüyüş yolu güzergâhımızda düzenlenen çöp toplama etkinliğine; Vakfıkebir Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan Uzan, Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, Kaymakam Adayı Muhammet Furkan Bektaş, Belediye Meclisi Üyemiz Havva Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Merthan Çelikdağ, İlçe Jandarma Komutanı Mert Oğuztarhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil,  Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, İlçe Tarım Müdürü Remziye Kuleyin, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmet Bank, Orman İşletme Şefi İlhan Kutanis, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Topaloğlu, Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç, Vakfıkebir 1874 Spor Kulübü Başkanı Samet Yolcu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Birinci, Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Alay, Atatürk Ortaokulu Müdürü Çetin Zaim, Cumhuriyet İlk - Orta Okulu Müdürü Sinan Uzun, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu, Fen İşleri Müdürümüz Mustafa Kemal Bulut, Muhasebe ve Temizlik İşleri Müdürümüz Özcan Alp, Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Çelik ve Yüksekokul öğrencileri, öğretmenler, lise ve ortaokul öğrenciler katıldılar.

Katılımcıların topladığı bir kamyona yakın çöpler Vakfıkebir Belediyesinin çöp kamyonuyla, depolama alanlarına getirildi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar