Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Öğrenciler Hayata Değer Katıyor
GÜNCEL
14.12.2021 19:58:58
75
A
 Öğrenciler Hayata Değer Katıyor
Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu öğrencileri proje çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken hayata değer katıyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi, kültürümüzü hatırlatmak ve öğretmek amacıyla yürütülen  "Hayata Değer Kat" projesi için Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu öğrencileri Vakfıkebir’in kültürel mekânlarını ve değerlerini tanıtmak için yoğun çalışma içerisine girdiler.

“Değerlerin kadar değerlisin’’ sloganıyla öğrencilerin, sosyal kişisel gelişimini, duygusal zekâlarını geliştirmeyi hedefleyen Hayata Değer Kat Projesinde öğrenciler ellerinde afişlerle kah bir fırında, kah iskelede, kah taş binada kah tarihi şadırvan çeşmesinde, bazen de Belediye Başkanını ziyaret ederek merak ettikleri konularda röportaj yaparak  video çekimleri yapıyorlar.

“Değerlerin kadar değerlisin’’ sloganıyla öğrencilerin, sosyal kişisel gelişimini, duygusal zekâlarını geliştirmeyi hedefleyen “Hayata Değer Kat” Projesinde öğrenciler ellerinde afişlerle ilçenin değişik alan ve mekanlarında video çekimleri yaparak projelerini hazırlıyorlar. Proje kapsamında başvurusu kabul edilen öğrenciler, her ay önceden belirlenmiş farklı görevleri yerine getiriyorlar.  Öğrenciler yerine getirdikleri görevleri sosyal medya hesabından paylaşıyorlar.  Mayıs ayına kadar sürecek proje sonunda öğrencileri birbirinden değerli ödüller bekliyor.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar