Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Öğretmenler, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir
GÜNCEL
24.11.2021 18:55:57
57
A
Öğretmenler, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir
AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun mesajında; şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Başımızın tacı olan öğretmenlerimiz, vatanın her karış toprağında hiçbir koşul ve zorluk tanımaksızın ifa ettikleri kutsal görevleriyle, kıymetlerini her zaman en müstesna yerde korumaktadırlar. İnancımızın ilk emri, insanlığın içinde bulunduğu cehaletin sona erdirilmesi için “Oku” olmuştur. Bu anlamda Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ” diyerek ilim ve irfana verdiği önemi belirtmiştir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakarca ve vefakarca gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Partimizin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana eğitimi öncelikli alan olarak görüldü ve Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eğitimde pek çok reform hayata geçirilmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez merkezi yönetim bütçesinden en yüksek payı eğitim alanına ayrıldı. Yüzbinlerce öğretmen istihdamı sağlandı. Aynı şekilde öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye de gayret edildi. Türkiye büyüdükçe, ülkemizin imkânları genişledikçe desteklerimiz devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit düşmüş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yurdumuzun dört bir yanında mukaddes bir görev ifa eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum."

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar