Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Okullar Takas Edildi!
EĞİTİM
09.09.2022 23:25:30
18
A
Okullar Takas Edildi!
Vakfıkebir Fen Lisesi için yaptırılan öğrenci pansiyonunun okula uzak olması nedeniyle Fen Lisesi ile Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi yer değiştirdi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Okulların Yeri Değiştirdi

Vakfıkebir Fen Lisesi’nin Pansiyonu eski Kemaliye İlkokulunun yerine yapılmış,  Fen Lisesi’nin pansiyonunun okula olan uzaklığı nedeniyle öğrencilerin hem yemek hem de barınma ve etüd çalışmaları işlemlerinin yapıldığında öğrencilerin okula ulaşmakta yaşadığı zorluklar göz önüne getirilerek ilçe idarecilerinin durum değerlendirmesi sonucu iki okul takas edildi. Takas edilmesindeki düşünce ise özellikle kız öğrencilerin etüd çalışmaları sonrası akşam saatlerinde pansiyona gelmelerinde velilerin yaşadığı yaşanan tedirginlik sonrası yatılı öğrencilerinde yurt sorunu çözülmüş oldu. Takas sonrası iki okulda 2022/2023 yılı eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi.

“Eğitim çalıştayı soruna el attı”

Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, iki yıldır devam eden bu sorunu 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında ilk defa düzenlenen Eğitim Çalıştayı”nda eğitimcilere sordu ve bütün birimlerde ilk sırada Fen Lisesi ile Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi’nin yer değiştirmesi Vakfıkebir’de öncelikli eğitim sorunu olarak tespit edildi.

“Start mayıs ayında verildi”

Okulların değişimi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat teknik elemanlarını okullara gönderdi. Tespit yapıldı. Rapor olumlu olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu ve Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptan, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ve ilgili okul müdürleri okulları incelediler. Kararın yerinde bir karar olduğu sonucuna varıldı.

“Okullar için durum ne?”

 Fen Lisesi yatılı öğrencileri taşınma sonrası pansiyona olan yakınlığı ve Tarihi Taş Bina’da Şırnak Valisi hemşerimiz Osman Bilgin tarafından yaptırılan Kütüphane ve aynı binanın ikinci katında yapılan Kodlayap Merkezi Fen Lisesi öğrencilerine akşam saatlerinde hizmet verecek. Fen Lisesi, Pansiyonu, Okulu ve tarihi Taş binası ile bir eğitim kompleksi haline geldi. Pansiyon Binasının altındaki Konferans Salonu okulun uzaklığı nedeniyle kullanılamıyordu. Yer değiştirmeden dolayı salonun çok rahat kullanılmasını sağlandı.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar