Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
RÜYALAR VE GERÇEKLER
GÜNCEL
27.10.2020 18:23:21
166
A
RÜYALAR VE GERÇEKLER
Sahi ne bekliyorduk? İyi futbol ve galibiyet mi? Engin Aktaş Yazdı!
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Sahi ne bekliyorduk?

İyi futbol ve galibiyet mi?

İyi oynar gibi gözüktüğümüz ilk yarıya ve maç sonu açıklamalara bakıp  şampiyonluk hayalleri ile kendimizi kandırmayalım..!

Kadro Yetersiz

Hazırlık maçları dâhil oynanan her maç şampiyonluk için bu kadronun çok yetersiz olduğunu gözler önüne sermektedir. Yapılması gereken geçen yılki kadronun korunup defansa, orta alana ve ayrılması muhtemel Sörloth’un yerine takviye yapmaktı. Trabzonspor elindeki kadroyu koruyamadığı gibi Vitor Hugo ve Afobe dışındaki transferlerden de beklediği ölçüde katkı alabilmesi zor gözüküyor. Uğurcan yenilen gollerden sonraki yüz ifadesi ile “Ben neden buradayım?” sorusuna cevap ararken;  Abdülkadir sezon başından beri en iyi maçını oynamış olsa da ancak 45 dakikalık yeterlilikte. Abdülkadir başta olmak üzere bu takımı hazırlaması gereken kim?

Newton Rüyada

E. Newton yıllardır beklediği Teknik Adamlık görevine Trabzonspor’da adım atmış olmasını “Rüyadayım” şeklinde özetlemiş ve kelimelerle ifade edemeyeceği kadar mutlu olduğunu dile getirmişti.

Oynanan tüm maçlara baktığımızda en derli toplu oyunun bu maçın ilk yarısında oynandığını bir tarafa koyalım. Orta alanda daha fazla yardımlaşmaya ve birlikteliğe dayalı oyunla Fenerbahçe’yi etkisiz bırakırken, hücumda yeterli üretkenliği sağlayabildin mi? İlk yarı iki pozisyon dışında doğru düzgün bir atağın yok! Attığın gol rakibin hatası ve defansının ikramıyla gelmiş bir gol. İlk yarıdaki kötü Fenerbahçe, dizilişi değiştirip biraz vites yükseltince darmadağın oldun. Sorun Fenerbahçe’ye deplasmanda kaybetmek değil. 23 yıl deplasmanda yenememişsin. Sorun ne yaptığını bilmemektir. Bu maçta bir kez daha göstermiştir ki elindeki kadro kalitesi ne kadar yetersiz olursa olsun Trabzonspor takımı maça yeterince hazırlanamıyor. Rakip yeterince analiz edilemiyor.  Attığı 7 golün 5’i duran top olan rakipten 2 duran top golü yemek! Üstelik rakibinin daha önce oynadığı Rize, Karagümrük ve Göztepe maçlarındaki duran top organizasyonlarının kopyası goller atıyorsa, kusura bakma hocam sen rakibi hiç analiz etmemişsin. Maça teknik adamlar hazırlar ve teknik adamların hamleleri bitirir. Erol Bulut hamleleriyle maçı lehine çevirmiştir. Teknik adam olarak Trabzonspor Newton’a birkaç beden büyük geliyor. Maçın sonlarındaki etkinlik kimseyi yanıltmasın! Maçı 3-1 e getiren her takım, maçın sonlarına doğru skoru korumak ister.

Bir takım 6 haftada 3 kez de mağlup olabilir 5 kez de mağlup olabilir. Hatta sıfır bile çekebilirsiniz. Fakat futbolun doğrularını yaparak kaybetmişse geleceğe umutla bakarsınız. Newton maç sonunda ne diyor?  “İyi yoldayız !” Sayın Hocam siz gerçekten Rüyadasınız!!! Fakat sizi uyandıracak olan gerçeklerdir. Trabzonspor şu an ligin 6. Haftası itibariyle küme potasındadır!

Ağaoğlu Ne Yapıyor?

Trabzonspor’un sahada kötü sonuçlar alması sadece kadro ve teknik adam yetersizliği ile açıklanamaz. Trabzonspor son bir yıldır iyi yönetilmiyor. Ünal Hocanın gidişi ile su yüzüne çıkan yönetimdeki çatlak, giderek yönetilemez bir sorun halini almıştır. Trabzonspor başkanı bunca işin gücün arasında sportif direktör gibi davranıyorsa bu durum normal değildir. Başkanın antrenman sahasının ortasında ne işi var? Beşiktaş başkanı Şenol Güneş’e haber vermeden Ümraniye’ye gelemiyordu. Ne zaman ki ben başkanım ben yönetirim, ben futbolcu alırım demeye başladı Beşiktaş’ın durumu ortada!

Ne Yapılmalı

Yönetim Kurulu üyeleri başta sayın Ağaoğlu olmak üzere herkes sadece kendi işine odaklanmalıdır. Sözümü dinleyen Hoca mantığından vazgeçmelidirler. Trabzonspor yönetimi teknik adam seçerken elindeki malzemeyi en iyi şekilde işleyebilecek, genç oyunculara gerekli özgüveni hissettirerek forma vermekten çekinmeyecek bir teknik adama takımı emanet etmeli ve işine karışmamalıdır.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar