Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Sadece 4 günde 7 nakil yapıldı.
GÜNCEL
05.10.2020 23:53:00
196
A
 Sadece 4 günde 7 nakil yapıldı.
Trabzon’da hava ambulansı 4 günde 7 hasta nakli gerçekleştirdi. Nakiller arasında Vakfıkebir’den de var.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki hava ambulansı, 4 günlük süreçte il içi ve dışına 7 hasta nakli gerçekleştirdi. Konu ile alakalı yapılan açıklamada;

İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan Hava 61 Helikopter Ambulans 20.09.2020- 04.10.2020 tarihleri arasında il içi ve il dışı 7 (yedi) hastanın naklini gerçekleştirmiş olup; belirtilen zaman diliminde 11 saat 10 dakika uçuş yapılmıştır.

İleri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla ilimiz Köprübaşı, Of ve Vakfıkebir Devlet Hastanelerinden Hava 61 Helikopter Ambulansı ile alınan 4 (dört) ayrı hastanın; Karadeniz Teknik Üniversitesi, S.B.Ü.Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Giresun Özel Ada Hastanesine nakil işlemleri hava yoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinden alınan bir hastanın Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakli ve Trabzon Özel Medikal Park Karadeniz Hastanesinden alınan bir hastanın Giresun Özel Ada Hastanesine nakil işlemleri Hava 61 Helikopter Ambulans ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca belirtilen tarih aralığında; Dernekpazarı ilçesinden alınan primer hastanın naklide Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine havayoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Kaynak Haber 61

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar