Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. SPOR
Şampiyonan yakışan hediye
SPOR
23.12.2021 22:31:05
67
A
Şampiyonan yakışan  hediye
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Busenaz Sürmeneli'ye hediye otomobili teslim etti.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 69 kiloda altın madalya kazanan Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli'ye Trabzon halkı adına alınan hediye otomobili Valilik önünde düzenlenen törenle teslim etti.

Vali Ustaoğlu, “Busenaz Sürmeneli kızımız 2020 Tokyo Olimpiyatlarında büyük bir gururu ülkemize yaşattı. 69 kiloda olimpiyat şampiyonu oldu. Şanlı bayrağımızı göndere çektirerek, İstiklal Marşı’mızı dünyanın öbür ucunda söyleterek büyük bir gurur ve heyecanı bu millete yaşattı. Biz kendisiyle Trabzon halkı olarak da ülke olarak da gurur duyuyoruz. Bu genç yaşta göstermiş olduğu başarı inanıyorum ki bundan sonra gençlerimiz içinde rol model olacak. Bu ülke yeni olimpiyat şampiyonlarını, yeni Busenazlar‘ı inşallah yetiştirecek. İlk defa olimpiyat şampiyonu çıkardı bu şehir. Bizde kendisine Trabzon halkımızın ve iş adamlarımızın bir armağanı olarak, antrenmanlara daha rahat gidip gelebilmesi, günlük ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmesi adına bir araç hediye ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Busenaz Sürmeneli ise yaptığı açıklamada "Gittik Tokyo’ya, siz sadece bir madalya görüyorsunuz ama ben arkasına bakınca 13 senelik bir emek görüyorum. Cahit Hocamla sabah-akşam çalışmalarımızı biliyorum. Şimdi bile antrenmanımızı yapıp geldik ve buradan çıkınca yine antrenmana gideceğiz. Sizin için büyük bir başarı olabilir ama benim için başlangıç oldu. Çünkü çocuklar bana bakarken gözlerinin içi parlıyor, bu benim için çok büyük bir gurur. Herkes ve Cumhurbaşkanımız da beni görünce “ağlattın beni kız” diyor. Bunlar çok güzel duygular. 2024 içinde hedeflerimizi koyduk, Cahit hocamla son sürat çalışmalarımız devam ediyor. Bu güzel hediye için Vali Bey’e, Cumhurbaşkanıma, Trabzon halkına ve sizlere teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar