Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Sera gölü artık kirlenmeyecek!
GÜNCEL
03.05.2021 18:24:30
108
A
Sera gölü artık kirlenmeyecek!
Trabzon Sera Gölü’nün sürekli temiz kalması için proje hazırlandı ve söz konusu işin yapım sözleşmesi imzalandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Akçaabat Sera Gölü’nde DSİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı 22.Bölge Müdürlüğü tarafından temizlik çalışmaları yapılmış ve göl geçici olarak eski haline döndürülmüştü. 17 araçlık iş makinası filosuyla yapılan temizlik çalışmasında, göl tabanından 180 bin metreküp malzeme çıkartılmıştı.
          Sera gölünde yapılacak yeni proje hakkında açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ, “Sera Gölü, Doğu Karadeniz turizmi için önemli bir uğrak noktası. Bu gölün temizlenmesi için zaman zaman talepler aldık ve bu talepleri yerine getirdik. Tarım Orman Bakan Yardımcımız Sayın Akif ÖZKALDI’da bölgede incelemelerde bulunarak, Sera Gölü’ne kalıcı bir çözüm bulmak için proje yapılacağını ifade etmişti” dedi.
         Genel Müdür Yıldız şöyle devam etti: “Bu kapsamda, imzaladığımız Trabzon Akçaabat Yıldızlı Sera Deresi Islahı 2. Kısım İkmali" işinin sözleşmesi ile yukarı havzadan Sera Gölü’ne gelen ve gölün kirlenmesine neden olan malzemeleri önlemeyi hedeflemekteyiz. İri malzemeleri tersip bentleri ile önleyebiliyoruz ama küçük malzemeyi de önlemek için bir çökeltim havuzu yapacağız. Böylelikle tersip bentlerinin tutamadığı malzemeyi de tutmuş olacağız. Trabzon ilimize hayırlı uğurlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar