Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
SMA Hastası Demir Ali için umutlar “Umut Dükkânında”
GÜNCEL
06.11.2020 21:01:43
442
A
SMA Hastası Demir Ali için umutlar  “Umut Dükkânında”
SMA hastası Demir Ali Bayraktar’a destek olmak adına Trabzon’da yaşayan yakınları umut dükkânı açtılar.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Ordu’da yaşayan Şalpazarlı ailenin 17 aylık oğlu Demir Ali’ye yaklaşık 8 ay önce SMA tıp 1 tanısı konuldu. Minik Demir Ali’nin sağlığına kavuşması için ABD gen tedavisi alması gerekiyor. Tedavi için gerekli olan paranın bir kısmını karşılayan Bayraktar ailesi oğulları için yardım kampanyası başlattı. Demir Âli’nin tedavisi için tüm imkânları seferber eden aile ”@Behopefordemirali” adiyla instagram hesabı üzerinden yardım kampanyası ve detayları paylaşıyor.

Trabzonlu 17 aylık SMA hastası Demir Ali için başlatılan seferberlik devam ederken bugün Trabzon'un Ortahisar İlçesi Uzunsokak bölgesinde faaliyete geçen Umut Dükkanı’nı  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Yönetim Kurulu üyesi Av.Uğur Alkurt ve davetliler ziyaret etti.

Tedaviyi gerçekleştirmek için gerekli 21 Milyon TL’yi toplayabilmek için 5 ay gibi bir zaman kaldığı belirtilirken, yarıdan fazlasının toplandığı, geri kalan miktarın toplanması için katkı yapacak bu kermesin de 20 gün açık kalacağı ve Trabzon’daki vatandaşlardan destek beklendiği bildirildi.

Umut Dükkânı ziyaretinde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç “Önemli bir sosyal sorumluluk projesi. Bir canın hayatını sürdürebilmesi için bir adım. Çok pahalı bir tedavi olduğu için böyle bir dayanışma ile yürütülebilir düşüncesiyle bir adım attık. Hep beraber bu durumu gündeme taşıdı. Siz de ifade ettiniz yarıyı geçtik. Geri kalanı da böyle projelerle tamamlayacağız. Sağlıklı bir şekilde yavrumuzu belediyemizde ağırlayacağız. İş Adamlarımıza çağrı yaptık sağ olsunlar destek oldular geri kalan iş adamlarımıza da buradan çağrı yapıyoruz. Yarıyı atlattık umarım geri kalanı da toplayacağız.” İfadelerini kullandı.

Destek için Yardım Kampanyası adı altında açılan Umut Dükkânında kampanyası uzun süre devam etmesi bekleniyor.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar