Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Son Genç Kalana Kadar!
GÜNCEL
11.11.2020 20:10:38
285
A
Son Genç Kalana Kadar!
Vakfıkebir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü İlçede yüzme bilmeyen genç kalamaması için gayret gösteriyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında yürütülen projede Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Büyükliman İlköğretim Okulu öğrencilerini Müdür Aksoy ve Civil havuza uğurladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde devam eden Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında Vakfıkebir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak İl Müdürlüğümüze bağlı Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzunda İlk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik yüzme derslerine Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Büyükliman İlkokulu öğrencilerini de dahil etti.

Projeye üç okul katılmış olup toplam öğrenci sayısı 59’a ulaştı. Diğer okulların ve öğrencilerin de katılımı sağlamak için girişimler devam ediyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek belirli periyodlar halinde bir yıl boyunca havuza getirilen öğrenciler, burada uzman antrenörler eşliğinde yüzme öğrenecekler.

Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında başlatılan projeyle, eylem planının sonuna kadar İlçe Spor Müdürlüğü Vakfıkebir’deki bütün çocukları kademeli olarak yüzmeyi öğretmeyi hedefliyor.

İlçe Milli Eğitimi Müdürü Samim Aksoy, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yunus Ali CiviL, Okul Müdürlerimiz ve velilerimizle çocuklarımızı havuza uğurladık.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar