Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana”
GÜNCEL
10.02.2022 00:18:02
24
A
“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana”
Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi’nin Gönüllü Gençleri, ,“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek farkındalık oluşturdular.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençleri yaptıkları başarılı çalışmalar ile toplumda farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar.  Her gün yeni projelerle hem gençlere hem de 7 dan 70’e tüm topluma örnek davranışlarla farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar. Yeni bir farkındalık oluşturmak ve çevre temizliği bilincine dikkat çekmek amacı ile davranış sergileyerek sahil şeridinde çevre temizliği yaparak oyun oynadılar.

Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil; yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgide,“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” dedik. Farkındalık oluşturmak için sahilde gençlerle oyun oynadık ve temizlik yaptık dedi. Müdür Civil, “Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezimiz gençlerin çevre temizliği konusunda duyarlılığını arttırmak, bu konuda topluma örnek teşkil etmek ve halka açık alanların temizliğinin sağlık açısından önemine dikkat çekmek amacıyla Gençlik Liderleri ve Üye Gençlerle birlikte çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdik.

Çevre Temizliği etkinliğine Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil, Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençler katıldı. Çevre temizliğinin sonunda teşekkür konuşması yapan Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil; "Projeye katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz projede ki amacımız tabi ki toplumu çevre temizliği hakkında bilinçlendirmek. Çöp toplayarak bilinci bir toplum oluşmasına katkı sağlamak istedik. Projeyi genişleterek ilçemizdeki diğer mahallelerde de aynı uygulamayı özendirerek çevre bilincini tüm ilçeye yaymak. Atalarımızın da dediği gibi “Herkes kendi evinin önünü temiz tutarsa bir köy temiz olur, bir köy temiz olursa bir il temiz olur, bir il temiz olursa bir memleket temiz olur.” Umarım bu başlattığımız bu farkındalık artarak devam eder. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün gençleri iyilik ağacı projesi kapsamında Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak sahil temizliği yaptık. Gençlerimizi bilinçlendirmek ve daha iyi bir çevre için düzenlemiş olduğumuz etkinlikte eğlenceli dakikalar geçirerek oyunlar oynadık. Hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi olarak gönüllü gençlerimizle birlikte daha temiz bir dünya ve gençlerimizde çevre bilinci oluşturmak için sahil temizliği gerçekleştirdik.” Dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar