Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Sözleşme İmzalandı!
GÜNCEL
08.11.2022 19:14:30
21
A
Sözleşme İmzalandı!
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı ilk toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vakfıkebir Grup İçme Suyu Ana İsale Hattı Ve İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı Yapım İşi’nin 27 Ekim’de sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Başkan Zorluoğlu, meclis üyelerini bilgilendirdiği toplantıda “Vakfıkebir ve Tonya Grup İçme Suyu Ana İsale Hattı Ve İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı Yapım İşi’nin 27 Ekim’de sözleşmesi imzalandı. Bazı işlerimiz tasfiye mevzuatı gereği tasfiye edilmişti. Burayı yeniden ihale ettik. Sözleşmesi de imzalandı. Bu büyük projemiz Tonya ve Vakfıkebir’e önemli miktarda katkı sağlayacak, içme suyu meselesine çözüm olacak. İş kapsamında; 1 adet arıtma tesisi, 24.410 m isale hattı, 1 adet 1.000 m³ depo inşaatı, 6 adet su alma yapısı gerçekleştirilecek dedi.

Büyükliman Bölgesi ilçelerine yönelik olarak yapılacak çalışmaları açıklayan Zorluoğlu şunları söyledi; “Geçen yıl ihalesini yaptığımız Tonya Pazaryeri ve Gençlik Merkezi, yüklenicinin tasfiye talebi neticesinde tasfiye edilmişti. Yeniden ihalesini yaptık. Burası da sözleşme aşamasında. İnşallah tamamlandığında çok güzel bir pazar yeri ve gençlik merkezini Tonya’mıza kazandırmış olacağız.”

Tonya Ve Vakfıkebir’e İçme Suyu Müjdesi

Tonya Melikşah Karaağaçlı Grup İçme Suyu Ana İsale Hattı ve Arıtma Tesisi yeniden ihale edildi. 2023 yılında bitirilecek proje ile Tonya ve Vakfıkebir’in 27 mahallesi sağlıklı içme suyuna kavuşacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarihi altyapı hamlesine ek olarak ilçelerde de yıllardır devam eden içme suyu problemlerini gidermeye devam ediyor. Bugüne kadar yaptığı yatırımlarla 500’ü aşkın mahalleye temiz ve sağlıklı içme suyu ulaştıran Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, grup içme suyu projeleriyle ilçelere hayat veriyor. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tasfiye edilen ‘Tonya Melikşah-Karaağaçlı Grup İçme Suyu Ana İsale Hattı ve Arıtma Tesisi İkmal İnşaatı Yapım İşi’ Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü adına İLBANK AŞ tarafından yeniden ihale edildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Of-Hayrat, Araklı-Sürmene, Karakaya Grup İçme Suyu Projesi gibi bitirip faaliyete aldığımız projelerin yanı sıra; devam eden Beşikdüzü-Şalpazarı, Of, Arsin İçme Suyu Projeleri gibi Tonya Melikşah-Karaağaçlı Grup İçme Suyu Projesi sayesinde Tonya ve Vakfıkebir’in içme suyu problemini bütüncül bir çalışmayla çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Başkan Zorluoğlu, “İş kapsamında; 24 bin 410 metre isale hattı, 1 adet paket arıtma tesisi, 1 adet 1000 m³ içme suyu deposu, 6 adet su alma yapısı imalatları gerçekleştirilecek.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar