Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Sürpriz Kutlama
GÜNCEL
20.05.2022 20:14:23
52
A
Sürpriz Kutlama
19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı kutlama töreninde Fen Lisesi öğrencilerinden sürpriz kutlama. “Biz dar sokaklarında senle büyüdük, Şimdi fırtınaya döndük”.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Vakfıkebir Fen Lisesi önderliğinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutla törenleri Fen Lisesi öğrenci pansiyonu toplantı salonunda yapıldı. Bayram dolayısıyla çeşitli etkinliklere damga vuran tören Çelenk sunumu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemine binaen konuşmayı Gençlik Spor İlçe Müdürü Yunus Ali Civil yaptı.

Civil konuşmasının bir bölümünde gençlere seslenerek; Sevgili gençler, “Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin, Kara Fatmaların; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların;  Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Fatihlerin soyundansınız.”

Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”

Unutmayınız ki sizler: Türkiye Cumhuriyetinin temel taşısınız.

Unutmayınız ki: her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, elden ele Ankara'ya taşınan bayrağımız, rengini, Türk evlatlarının damarlarındaki asil kandan almaktadır dedi.

Programda; şiirler okundu, koro ve solo şarkılar söylendi. Oratoryo, resim, kompozisyon ile şiir dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verildi.

Salonu dolduran izleyiciler öğrencilerin oratoryo’yu coşkuyla seslendirmelerine eşlik ettiler. 

Öğrencilerin Vakfıkebir Fen Lisesi öğrencileri, müzik öğretmenleri önderliğinde koro halinde Trabzonspor’umuzun 8. Şampiyonluğunu kutlarken gönülleri fethettiler. Koro ve salonu dolduran vatandaşlar hep beraber  “Biz dar sokaklarında senle büyüdük, Şimdi fırtınaya döndük... Şampiyon TRABZONSPOR...” marşını söylemesiyle coşku tavan yaptı.

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar