Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Tatbikat gerçeğini aratmadı
EĞİTİM
04.03.2022 17:57:01
77
A
Tatbikat gerçeğini aratmadı
01-07 Mart deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında İçişleri Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü gereğince 81 il okullarında eş zamanlı ‘Deprem Tatbikatı’ gerçekleştirildi.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Proje kapsamında Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan,  Büyükliman İlk/Ortaokulundaki Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı'na katılırken Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Ortahisar ilçesinde bulanan İskenderpaşa Ortaokulu’nda yapılan tatbikata katıldılar.  Deprem tatbikatını dikkatle izleyen öğrenciler yapılan anonsla birlikte okuldan güvenli bir şekilde tahliye edildiler.

Vali Ustaoğlu, “Bilindiği üzere Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan edildi. Bu kampanya ile Trabzon’da 566 bin, ülke genelinde 56 milyon 677 bin vatandaşa ulaşılmıştır. Yapılan Afet Farkındalık Eğitimleri’nin, planların, yapılan hazırlıkların saha uygulamalarındaki eksikliklerin tespit edilmesi ve güncellenmesi açısından son derece önemli bir tatbikat oldu. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Vali konuşmasında ülke genelinde yıl boyunca 54 bin 302 tatbikat gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar