Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Test Sonucu Pozitif Çıkan Kalyoncu’dan uyarı!
GÜNCEL
24.08.2020 12:16:06
435
A
Test Sonucu Pozitif Çıkan Kalyoncu’dan uyarı!
Tonya Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Kalyoncu, koronavirüse yakalandı. Test sonucu pozitif çıkan Kalyoncu, halkı uyardı
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Korona virüsün neden olduğu KOVİD-19 hastalığı ilçe genelinde vakaların artmasına neden oluyor. Yapılan kovid-19 testi sonucu pozitif çıkan Kalyoncu, evinde karantina altına alındı.

Tonya Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kalyoncu, “Mevsimsel gribi andıran şikâyetlerim oldu. Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde kovid-19 testi alındı. KTÜ Klinik Laboratuvarı’ndan alınan sonuçta pozitif olduğum ortaya çıktı. Yetkililer, evde dinlenmemi istediler. Şimdilik herhangi bir şikâyetim yok. Hastalığımı gizli tutmak gibi bir düşüncem söz konusu değil. İnsanlar, kimin hasta olduğunu bilmeli ve daha etkin bir koruma yapabilmeli. Vakaların arttığı söyleniyor, ama net bir açıklama yapılmıyor. Onun için ben kendi adıma kovid-19 olduğumu söylüyorum.” dedi.

Salgından korunmak için hijyene, maskeye ve temasa özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Kalyoncu, “Kalabalıklardan uzak durun. Düğün, cenaze gibi kalabalıklara katılmayın. Maskeleriniz sizi koruyan kalkanlardır. Maskesiz dolaşmayın!...” şeklinde konuştu.

Bizde meslektaşımız Kalyoncu’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak Tonya Haber

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar