Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Tonya’da “Hoşgeldin Bebek Projesi”
BÖLGE
21.11.2021 15:40:07
144
A
Tonya’da “Hoşgeldin Bebek Projesi”
Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, yeni doğan bebeklere "Hoşgeldin" hediyesi verdi
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Trabzon’un Tonya İlçesinde yeni doğan bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılağı ile  “Hoşgeldin Bebek Projesi” devreye konuldu.

Bu kapsamda Toplum Sağlığı Merkezinden alınan bilgilere göre ve SYDV Vakfı tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebeklerine ilk hediyeleri “Hoşgeldin Bebek Projesi” kapsamında verilmeye başlandı.

Kaymakam Muhammet İkis, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Osman Atalay ve Vakıf Personelleri ile birlikte “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında yeni doğacak olan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek, bebeklerin temel ihtiyaçlarının yer aldığı hediye paketlerini teslim edip, yeni doğacak bebeklerinin hayırlı, uzun ömürlü ve salih evlatlar olması dileklerinde bulundu.

Hediye paketinde 10 parça hastane çıkışı, 6 parça biberon seti, ateş ölçer, 5 parça bakım seti, bebek bezi, ıslak mendil, battaniye, şampuan, pişik kremi, bakım yağı, bebek kolanyası bulunuyor.

Bebek bekleyen aileler, projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek böyle güzel bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Proje hakkında bilgi veren Vakıf Müdürü Osman Atalay,  “Proje ilçemiz merkez ve kırsal mahallerinde ikamet eden yeni bebek sahibi olacak ihtiyaç sahibi aileleri kapsamaktadır. Bugün Dört ailemizi ziyaret ederek hediyelerini verdik. Toplam yirmi beş ailenin yeni doğacak olan bebeklerine, hazırlamış olduğumuz ve bebeklerin temel ihtiyaçlarının yer aldığı hediye paketlerini teslim etmeyi planlıyoruz. Projede emeği geçen başta Kaymakamımız Muhammet İkis olmak üzere Vakıfta görevli tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah daha büyük projeleri kaymakamımızın da desteği ile hayata geçirerek vatandaşlarımızı mutlu edeceğiz.”dedi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar