Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
Tonya’da Kurtuluş Çoşkusu
BÖLGE
17.02.2022 21:49:04
95
A
Tonya’da Kurtuluş Çoşkusu
Tonya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü törenle kutlandı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından devam etti.

Törene Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, STK temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel yaptı. Başkan Beşel, “Başta Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere canları pahasına bu güzel vatan üzerinde bizlere hür ve özgürce yaşama imkanı sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi, Rus işgalinin başladığı andan itibaren gerek savaşarak şehit ve gazi olmuş ve gerekse savaşamayacak durumda olupta, Rus egemenliğini kabul etmektense yerini yurdunu terk ederek muhacir çıkmış ve bugün itibariyle ebediyete göçmüş tüm Tonyalı geçmişlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ederek bütün Tonya halkımızın bu güzel, anlamlı ve önemli Kurtuluş gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Halk oyunları gösterileri ve Rotasızlar61 Motosiklet kulübünün gösterisiyle devam etti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi  Mehteran takımının gösterisiyle tören sona erdi.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar