Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Tonya’da Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı
EĞİTİM
27.12.2021 18:09:44
40
A
Tonya’da Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Tonya Feride Ahmet Şener Ortaokulu'nda Tasarım Beceri Atölyeleri ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

Tonya Feride Ahmet Şener Ortaokulu bünyesinde hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile Hayırsever İş İnsanı Şener Ailesi’nin katkılarıyla yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri’nin Açılış Töreni Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. 

TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Fuarında öğrenciler karşılaştıkları sorunlar karşısında, bilimsel yöntemlerle, yaşadığımız çağa uygun şekilde ürettikleri çözümleri ve problem çözme becerilerini projelerle ortaya koydular.

Şener ailesinin maddi ve manevi destekleri ile okulda Fen, Teknoloji ve Matematik Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Yabancı Dil Sınıfı ve Zeka Oyunları Sınıfı açılışı yapıldı. Açılışta konuşma yapan Sayın Sezer Şener Komsuoğlu babası ve annesinin ismini taşıyan okulda bu güzel günde bulunmaktan dolayı mutluluğunu ifade ettiler. Sayın Valimiz bu imkanların öğrencilerimizin hizmetine sunulmasına vesile olan kıymetli Şener ailesine teşekkürlerini ifade ettiler.

Okulun yeni Atölye ve birimlerin kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Sayın Şener ailesine, programa katılım gösteren Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm katılımcılara, Süreci planlayan ve çalışmaları yürüten okul idaresine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor başarılarının devamını diliyoruz.

İlçenin tarihine, geçmişine adeta mührünü vurmuş Şener Ailesi’ne yapmış oldukları yatırımlardan dolayı teşekkür ederek başlayan Vali Ustaoğlu, “Burada Şener Ailesi’nin katkılarıyla ilçemizde daha önce açılan Feride Ahmet Şener Ortaokulu bünyesinde, öğrencilerimizin istikbalinin, teknolojik becerilerinin, tasarım yeteneklerinin gelişmesi ve daha ileri boyutlara taşınması için hem okul içindeki Tasarım Beceri Atölyeleri’nin hem de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını  yapmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Her alanda ifade ettiğim gibi Trabzon tarih ve eğitim şehridir. Bunun en önemli göstergelerinden birini bugün birlikte yaşamaktayız. Eğitim aşığı olan bu şehrin evlatlarının şehir için ne kadar önemli yatırımlar yaptığını görüyoruz. Tasarım Beceri Atölyeleri’ndeki yapacakları etkinliklerle geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımız;  tasarlamayı, üretmeyi, paylaşmayı, sorumluluk almayı ve bilimsel alanda gelişmeyi öğrenecekler ve bu toprakların yetiştirdiği bilim insanlarından biri olacaklar. Bizler buna gönülden inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Valimiz beraberindekilerle Bilim Fuarı’nın açılışını yaptı. Fuarı gezerek öğrencilerin projelerini yakından inceledi. Valimiz son olarak Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılışını yaparak burada incelemelerde bulundu.

Trabzon Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu, YÖK Üyesi Sezer Şener Komsuoğlu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Tonya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar