Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
Tonyalı Altın Kızlar “Kadına El Kalkamaz” Dedi
GÜNCEL
08.11.2022 18:30:32
24
A
Tonyalı Altın Kızlar “Kadına El Kalkamaz” Dedi
Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, Tonya Halk Eğitim Merkezi ve Tonya Jandarma Komutanlığı işbirliği ile KADES* uygulamasının tanıtımını yaptı.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

 Tonya’nın son zamanlardaki tanıtım yüzü ‘Altın Kızlar’ horon ekibiyle birlikte kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Tonya ilçe merkezi ve mahallelerinde uygulamanın tanıtılması ve cep telefonlarına indirilmesine yönelik farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Çalışmaya Altın Kızlar horon ekibinin sempatik tavırları ve sıcak ilgileri de ayrı bir renk kattı. Kadıralak, Barak Gölü ve Canikdere Yürüyüş Yolunda gerçekleştirilen fotoğraf ve video çekimleriyle çalışmalar kayıt altına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun talimatları doğrultusunda yürütülen #KadınaElKalkamaz# mottosu kapsamında kıraathaneler ziyaret edilerek daha önce farklı ilçelerde yapılan toplumsal bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması Tonya’da gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Trabzon İl Müdürü Nurhüda Seha Sağlam, bu tür çalışmalarda kurumlar arası işbirliği ve yerel dinamiklerle dayanışmanın önemine dikkat çekerek Tonya Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile çalışmanın yürütücüsü ŞÖNİM personeline teşekkür etti. KADES (Kadın Destek Uygulaması): Aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 acil çağrı merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulamadır.

Haber Kaynağı;Tonyanın Sözü

 

 

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar