Karanlık Mod
  1. Ana Sayfa
  2. EĞİTİM
Toplumda Ne Kadar Değerli Olduklarını Hissettirmek!
EĞİTİM
09.11.2022 22:13:14
40
A
Toplumda Ne Kadar Değerli Olduklarını Hissettirmek!
Vakfıkebir Mustafa Turupcu Gençlik merkezi’nde Özel Öğrenim öğrencilerinin özel eğitim kursu çeşitli etkinlikler yaparak devam ediyor.
Erkek | Kadın (Haberi Dinle)

17 Ekimde Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi ile Vakfıkebir Belediyesi işbirliğiyle çerçevesinde imzalanan protokol gereği Vakfıkebir Mustafa Turupcu Gençlik Merkezi’nde açıldı.

Usta Öğretici Zehra Sağlan kursun amaçlarını şu şekilde özetledi; özel eğitim kursuna devam eden özel bireyler çeşitli faaliyetler yaparak hayata hazırlıyoruz dedi.

Kursumuzun amacı okul çağını geçmiş özel bireylerin sosyalleşmesini sağlamak olduğunun altını çizen Sağlam;  El becerilerini geliştirmek ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamaktır. Ayrıca özel bireylerin bir şeyleri başardıklarında ne kadar mutlu olduklarını ortaya çıkardıkları ürünler sayesinde kendilerine olan özgüvenlerini artırmak, toplumda ne kadar değerli olduklarını hissetmelerine yardımcı olmaktır. 18 özel bireyin devam ettiği kursumuz haftanın beş günü saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında devam etmektedir.  Yemek ve taşımacılık ihtiyaçları Vakfıkebir Belediyesi tarafından karşılanan kursumuz Ağustos ayına kadar devam edecek.

Usta Öğretici Sağlam; Özel öğrenme güçlüğü; zekâsı normal ya da normalin üstünde olan bireylerin standart testlere göre yaşı, zeka düzeyi ve aldığı eğitim göz önünde bulundurulduğunda okuma, yazılı anlatım ve matematik düzeyinin beklenenin önemli ölçüde altında olmasıyla tanısı konulan bir bozukluk olduğunu belirtti.

Ana Sayfa
Foto Galeri
Web TV
Yazarlar